Po rządowej obniżce wynagrodzeń dla samorządowców, wójt Wadowi zarobi..więcej!

  • 12.07.2018, 14:39
  • ML

Podziel się:

Oceń:

Po rządowej obniżce wynagrodzeń dla samorządowców, wójt Wadowi zarobi..więcej! ML
Po ogólnopolskiej obniżce wynagrodzeń samorządowców Jerzy Kos, wójt gminy Wadowice Górne, zarobi więcej... o 6 zł brutto.

Rada Gminy Wadowice Górne podjęła uchwałę w sprawie wynagrodzenia wójta w związku z ogólnopolskimi obniżkami. Wójt pobierał wcześniej wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5 tys. zł. Było to przeciętne wynagrodzenie na tym stanowisku - ustawowe "widełki" dawały radnym możliwość ustalenia wynagrodzenia pomiędzy 4,2 tys. zł a 5,9 tys. zł.

 Zamiast obniżki pensji zasadniczej o 20%,  zgodnie z majowym rozporządzeniem Rady Ministrów, zastosowano obniżkę o 6%. Obniżka o 20% oznaczałaby ustalenie nowej pensji w wysokości 4 tys. zł. Rada zadecydowała jednak, że zasadnicza pensja wójta wyniesie 4,7 tys. zł. Oznacza to obniżenie jej o 6% i ustalenie na maksymalnym możliwym poziomie. Przepisy przewidują bowiem nowe "widełki" w granicach 3,4 tys. zł - 4,7 tys. zł.

Pensję wójta radni chcieli utrzymać w dotychczasowej wysokości. Dlatego zmieniono też inne składniki wynagrodzenia - podwyższono dodatek  funkcyjny o 300 zł i dodatek specjalny o 66 zł. Dodatek za wieloletnią pracę, którego wysokości radni nie mogą zmienić, obniżył się o 60 zł. Bilans zmian? Wójt jest na plus o 6 zł brutto. Ogólnopolska obniżka wynagrodzeń w Wadowicach Górnych nie zadziałała. Znaleziono sposób, jak obejść nowe przepisy. 

ML

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
dziobak
dziobak 16.07.2018, 13:58
Cała ta sytuacja pokazuje jak działa pokazowa propaganda obniżania płac w budżetówce tj. najpierw obniżym wszystkim, a potem wypłacim premie swoim większą niż to co wcześniej zabrano. Cieszę się że rada od razu załatwiła problem i obeszła kuriozalne przepisy.
Terminator
Terminator 12.07.2018, 15:45
Nierobowi dają kasę ciekawe za co nic dla gminy nie robi teraz to się tu nic nie dzieje już nie długo idą wybory wyjedziemy na nim mam stare taczki na metalowym kole chętnie go wywioze

Pozostałe