W Mielcu policja strajkować nie zamierza

  • 11.07.2018, 10:05
  • Małgorzata Skóra
Podziel się:
Oceń:
 W Mielcu policja strajkować nie zamierza policja.pl
10 lipca policjanci w całym kraju oflagowali swoje jednostki i nie będą wypisywać mandatów. W Mielcu poza wywieszeniu flagi protestu nie ma, funkcjonariusze pracują jak co dzień.
Ogólnopolski strajk policji jest wynikiem braku porozumienia policyjnych związków zawodowych z rządem. Jego efekty odczują także mieszkańcy Podkarpacia.

 - Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny. Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów - czytamy w komunikacie Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Policjanci chcą aby ich wynagrodzenie w przyszły roku wzrosło o 650 złotych.

W związku z protestem od 10 lipca policjanci niemal w całym kraju zamiast mandatów jedynie pouczają, później mają rozważać także wprowadzanie innych form protestu, ma to dotyczyć głównie funkcjonariuszy prewencji i drogówki.
 
Zainteresowani sytuacją dowiedzieliśmy się, jak będzie w Mielcu. - Na znak protestu mamy zamiar wywiesić jedynie flagę, po za tym będziemy normalnie pracować - mówi rzecznik policji mł. asp. Urszula Chmura z KPP w Mielcu. Groźba otrzymania mandatu wisi więc nadal nam mieszkańcami naszego powiatu.
 
Małgorzata Skóra

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Korciq92
Korciq92 11.07.2018, 16:52
No co się dziwić? Każdy chce zarobić, co nie? Niech sobie inni strajkują i walczą o lepsze a my tu sobie powlepiamy troche mandacików. No nie ma jaj w tej naszej policji :) To znaczy mają jak trzeba mandat za piwko na ławce wypisać :)
roman
roman 11.07.2018, 16:45
oczywiście w Mielcu mamy swoją norę... najlepiej jak by nikt nie wchodził bo my tu mamy swoje. policjanci pierwsi powinni pokazac jak sie jednoczy spoleczenstwo, a u nas?? nic tylko zeby zlapac zrobic statystyki pochwalic sie.. potem dowodca pokaze jakie super w Mielcu statystyki jak u innych policja tylko POCZUALA haha
krev
krev 11.07.2018, 16:55
to nie tak. ja znam paru naprawdę "swoich ludzi". ale dostaja polecenie, to co. przeciez nie mogą naskoczyć ;/

Pozostałe