Na osiedlu Szafera mamy nowy plac Zabaw [FOTO]

  • 10.07.2018, 15:02
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Na osiedlu Szafera mamy nowy plac Zabaw [FOTO]
Zakończyła się budowa placu zabaw na terenie Przedszkola Miejskiego nr 16 przy ulicy Chałubińskiego, który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie niedawno uruchomionego boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą.

To kolejny tego typu nowoczesny obiekt z jakiego mogą korzystać najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Zrealizowany zakres prac jest pierwszym etapem zagospodarowania ogrodu w Przedszkolu Miejskim nr 16. 


-Bardzo się cieszę, że możemy dziś udostępnić naszym przedszkolakom tak fantastyczny obiekt. Mamy w mieście już 37 nowoczesnych placów zabaw, w tym 12, które funkcjonują przy miejskich przedszkolach. Do tego dochodzi 10 plenerowych siłowni oraz skatepark – powiedział Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos, który wraz z zaproszonymi gośćmi i dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 16 dokonał uroczystego przecięcia wstęgi. 


Przetarg na wykonawcę tej inwestycji rozstrzygnięto w kwietniu bieżącego roku. Wykonawcą za kwotę 493 845 zł. było konsorcjum firm - Zakład Remontowo-Budowlany Malbud Józef Dolot z Mielca i Firma Handlowo-Usługowa Malbud Piotr Dolot z Woli Mieleckiej. W ramach zrealizowanych prac najpierw zdemontowano istniejące stare urządzenia zabawowe i rozebrano istniejące ciągi komunikacyjne, a następnie wykonano nowe bezpieczne nawierzchnie syntetyczne i ciągi komunikacyjne. Zamontowano nowe elementy zabawowe na które składają się m.in. dwie piaskownice, zestaw zręcznościowy, wieża ze zjeżdżalniami, kopuła wspinaczkowa, huśtawki i karuzele. 


Nowy plac zabaw dla dzieci sąsiadujący z oddanym niedawno do użytkowania mini boiskiem piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią trawiastą stanowi tak oczekiwany przez mieszkańców osiedla Szafera kompleks rekreacyjno-sportowy. 


Jak zapowiedział Fryderyk Kapinos plac zbaw przy ulicy Chałubińskiego do końca września będzie czynny nie tylko w godzinach pracy Przedszkola, ale dłużej do godzin wieczornych – od poniedziałku do piątku do godz.21, a w soboty i niedziele do godz. 20. Dotyczy to także placów zabaw przy Przedszkolach Miejskich nr 3 (ul. Ossolińskich), nr 4 (ul. Spółdzielcza), nr 6 (ul. Piotra Skargi), nr 12 (ul. Konopnickiej) i nr 13 (ul.Łukasiewicza).

Szymon Burek

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.