Dwie nieprzytomne 14-latki leżały na klatce schodowej!

  • 10.07.2018, 10:46 (aktualizacja 10.07.2018 10:51)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Dwie nieprzytomne 14-latki leżały na klatce schodowej!
W ubiegłym tygodniu mieleccy policjanci otrzymali dramatycznie brzmiące zgłoszenie. Dwie nieprzytomne dziewczyny leżały na klatce schodowej w jednym z mieleckich bloków. Na miejsce niezwłocznie wezwane zostało pogotowie ratunkowe i policja.

W poniedziałek, 2 lipca, po godzinie 16, ktoś zaalarmował policję o tym, że dwie  nieprzytomnie dziewczyny leżą na klatce schodowej w bloku przy ulicy Szafera w Mielcu.

Upiły się wódką

Po przyjeździe funkcjonariusze policji zorientowali się, że nastolatki są kompletnie pijane. Próbowali je ocucić, ale kontakt z nimi był utrudniony. Gdy się już obudziły, zataczały się i bełkotały. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, dziewczyny przyznały, że znalazły wódkę pod sklepem i ją wypiły, potem zaczęły wymiotować i ostatecznie położyły się na klatce schodowej, gdzie usnęły. Nastolatki przewiezione zostały do mieleckiego szpitala,  trafiły na oddział dziecięcy. Tam wykonane zostały im wszystkie badania. Rodzice nastolatek odmówili policjantom możliwości przebadania ich alkomatem. Dziewczyny za swój wybryk odpowiedzą przed sądem. -  Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii skierował sprawę do sądu dla nieletnich jako przejaw demoralizacji - mówi Urszula Chmura, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Problem się zmniejszył?

W ostatnim czasie mieleccy policjanci rzadziej interweniują w związku z przejawami demoralizacji nieletnich.  - W porównaniu z ubiegłymi latami, w tej chwili mamy mniej takich zgłoszeń - mówi Urszula Chmura. Sytuacja ta wcale nie oznacza, że problem się zmniejszył. Sprytna młodzież może przecież pić alkohol np. w domu, w czasie nieobecności rodziców.

Demoralizacja wśród młodzieży

Nieodpowiednie zachowania to objawy demoralizacji, za które odpowiadają osoby już od 13 roku życia. Przejawem demoralizacji może być: wulgarne słownictwo, wagarowanie, wandalizm, ucieczki z domu, przedwczesne podejmowanie życia seksualnego, stosowanie agresji, przemocy, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków, udział w destrukcyjnych subkulturach czy sektach.

W takich sytuacjach sąd rodzinny może podjąć decyzję o zastosowaniu wobec nieletniego  różnych metod zapobiegających powtórzeniu się sytuacji. Będzie to zależało od rodzaju przewinienia. Za postępowanie osoby nieletniej odpowiadają również jej rodzice. 

Msk

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Tomo
Tomo 11.07.2018, 19:34
Jakbym się dowiedział że któreś z moich dzieci bierze narkotyki odrazu łeb użynam nie ma gadania.
adi
adi 10.07.2018, 17:05
Wystarczy posłuchać na weekendach w okolicy BP i straży pożarnej na borku jak ta biedna młodzież drze japę od 24 do 4 nad ranem

Pozostałe