[MAPKA] Trudniej do Krakowa w czasie ŚDM. Wybierz objazdy

  • 27.07.2016, 00:27 (aktualizacja 27.07.2016, 08:38)
  • opr. ms/GDDKiA

Podziel się:

Oceń:

[MAPKA] Trudniej do Krakowa w czasie ŚDM. Wybierz objazdy Wikipedia
Jeśli w ciągu najbliższych dni wybierasz się do Krakowa lub masz w planach przez Kraków jedynie przejechać, sprawdź, jakie czekają cię utrudnienia w ruchu wynikające z rozpoczętych Światowych Dni Młodzieży. Zmiany dotyczą dni 27-31 lipca.

Zmiany organizacji ruchu drogowego wprowadziła między innymi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Od dnia dzisiejszego, 27 lipca, następują zmiany w organizacji ruchu wokół Krakowa na A4, S7 i DK 94.

Autostrada A4 będzie przejezdna przez cały okres trwania ŚDM. Zarówno przejazd od strony Rzeszowa w kierunku Katowic, jak i odwrotnie będzie możliwy. Zmiany dotyczyć będą węzłów autostradowych.
Od wtorku na wszystkich tablicach informacyjnych przy A4 oraz bramownicach zasłonięte są zjazdy w kierunku „Kraków” oraz „Centrum”, czyli nie należy zjeżdżać z A4 w kierunku centrum Krakowa na węzłach: Kraków Bielany, Kraków Tyniec, Kraków Skawina i Kraków Południe. Te ograniczenia nie obowiązują pojazdów z identyfikatorami.

Zasłonięte są już tablice informacyjne zjazdu z węzła Kraków Balice w kierunku na Kryspinów (droga wojewódzka DW 774) oraz zjazdu do centrum na węźle Kraków Balice A4. Zjazd z węzła Balice I pozostaje bez zmian.

W piątek, 29 lipca, ok. godziny 20 rozpocznie się zamykanie węzłów A4 Bieżanów i Kraków Wieliczka oraz DK 94, S7. Przewidywany czas zakończenia - godz. 3.00 rano w sobotę.

Od 29 do 31 lipca na jezdni północnej A4 od węzła Bieżanów do węzła Kraków Wieliczka wyznaczony będzie pas ruchu dla służb ratunkowych, które poruszały będą się w obydwu kierunkach. Pas ten będzie oddzielony od pozostałych pasów ruchu barierami i tablicami U-21. Ponadto obowiązywało będzie pomiędzy tymi węzłami ograniczenie prędkości do 110 km/godz.

Od 29 lipca 1 sierpnia droga krajowa nr S7 na odcinku od węzła Przewóz (Rybitwy) do węzła Bieżanów zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów.

Droga ekspresowa S7 będzie całkowicie wyłączona z ruchu od 29 lipca (od godz. 20) do 1 sierpnia (godzina uzależniona od opuszczenia przez pielgrzymów Brzegów i posprzątania S7). Pielgrzymi na drodze ekspresowej S7 będą poruszać się po jezdni lewej (wschodniej), a służby techniczne i ratownicze po jezdni prawej (zachodniej). Organizacja ruchu ma być dowiązana do organizacji ruchu na ul. Wielickiej w Krakowie, gdzie zakłada się przeznaczenie północnej jezdni dla ruchu służb ratunkowych, a południowej dla ruchu pieszych.

Droga krajowa nr 94 będzie zamknięta dla ruchu od węzła A4 Kraków Wieliczka do miasta Wieliczka, ul. Powstania Styczniowego (obwodnica Wieliczki) od 29 do 31 lipca. Na odcinku od granic Krakowa do skrzyżowania DK 94g z ul. Krakowską ruch pieszych będzie odbywał się południową jezdnią. Północna jezdnia będzie przeznaczona dla ruchu pojazdów służb ratunkowych. Na dalszym odcinku drogi ruch pieszych będzie odbywał się całą szerokością jezdni. Możliwości przejazdów przez DK 94g (pod nadzorem policji) będzie tylko dla nielicznej grupy użytkowników i służb ratunkowych.

opr. ms/GDDKiA

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe