Ruszył remont pomnika Wolności - inicjatywa miejskiego komitetu, który organizuje uroczystość 100-lecia Niepodległosci

  • 8.07.2018, 11:09 (aktualizacja 08.07.2018 14:08)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Ruszył remont pomnika Wolności - inicjatywa miejskiego komitetu, który organizuje uroczystość 100-lecia Niepodległosci SzB
Pieniądze na przeprowadzenie prac konserwatorskich będą pochodzić z miejskiej kasy. Konserwatorzy odnowią fasady pomnika, dokonają renowacji orła, który znajduje się na szczycie pomnika.

- W bliskim czasie, oczywiście jeszcze przed 11 listopada odnowiona zostanie fasada pomnika, powróci orzeł w swym pierwotnym kształcie – z rozpostartymi dumnie skrzydłami oraz wymieniona zostanie plakieta z wizerunkiem Jana Kilińskiego. Wszystko to po to by godnie uczcić setne rocznice odzyskania Niepodległości - komentuje Marek Zalotyński, radny miejski, który działa w Komitecie ds. Obchodów 100-lecia Niepodległości. 

Mielecki magistrat na remont pomnika przeznaczył 40 tys. złotych. 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe