Obwodnica wciąż nie dla TIR-ów

  • 8.07.2018, 11:01
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Obwodnica wciąż nie dla TIR-ów
Minęło już pół roku, odkąd samochody o wadze powyżej 10 ton nie mogą wjeżdżać na obwodnicę w Sadowej Górze. Przyczyną postawienia znaku zakazu była rozpadająca się nawierzchnia. Do tej pory jednak drogi nie naprawiono. Zanosi się na to, że zakaz może obowiązywać do końca listopada.

W grudniu ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że przy jednym z dojazdów na obwodnicę -  który znajduje się w Sadowej Górze -  kierującego pojazdy na Jaślany i Szczucin, postawiono znak zakazujący wjazdu dla samochodów o wadze powyżej 10 ton.

Uciążliwe ograniczenie

- Jestem kierowcą TIR-a, 30 lat jeżdżę po całej Europie, takiej sytuacji jak u nas nie widziałem w żadnym państwie europejskim. Jak to możliwe, żeby wybudować obwodnicę, na którą nie mogą wjeżdżać samochody ciężarowe? - pytał nas wtedy oburzony kierowca.

Tymczasem budowa obwodnicy zakończona została w 2015 roku. Droga, której właścicielem jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, liczy 70 kilometrów i ma za zadanie połączyć Mielec z trasą na Tarnobrzeg i Dębicę. Jednak droga miejscami zaczęła się rozpadać i z tego powodu wprowadzono uciążliwe dla kierowców ograniczenie.

- Jak można było zrobić takie partactwo, przez które my teraz cierpimy - pyta zdenerwowany kierowca TIR-a, który teraz, aby dojechać do firmy, znajdującej się w gminie Borowa, musi jechać naokoło przez Mielec, dodając sobie nawet 50 km. - Miałem parę kilometrów do przejechania, aby rozładować towar w firmie, teraz muszę jechać prawie godzinę, żeby to zrobić. Co to za bzdura? – denerwuje się kierowca ciężarówki.

Ale nie tylko TIR-y jadące obwodnicą mają problem, mają go też pojazdy ciężarowe, jadące np. ze Szczucina, które także nie mogą wjechać na obwodnicę przez łącznik.

Miało być kilka miesięcy, może być rok

W imieniu  kierowców poprosiliśmy w grudniu zarządcę drogi o wyjaśnienie tej sytuacji.

- Ograniczenie zostało wprowadzone ze względu na postępującą degradację nawierzchni. W ramach udzielonej przez wykonawcę gwarancji dochodzi do usunięcia wad, które są przyczyną wprowadzenia ograniczenia. Zakaz przestanie obowiązywać po usunięciu wad. Może to potrwać kilka miesięcy - odpisała nam wtedy Ewa Sudoł-Sikora, specjalista do spraw informacji publicznej z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Przedstawiając uciążliwość sytuacji, liczyliśmy na szybką naprawę drogi i zniesienie ograniczenia. Tak się jednak do dzisiaj nie stało. Zapytaliśmy więc ponownie, kiedy to nastąpi. - Niezbędne naprawy planujemy wykonać do końca listopada bieżącego roku. Wtedy też zostanie zdjęte ograniczenie - usłyszeliśmy od zarządcy drogi.

- To niedorzeczne, przecież ten odcinek jest krótki, więc jego naprawa nie powinna być problemem, zważywszy, że ktoś wcześniej źle wykonał swoją robotę - komentuje sytuację kierowca ciężarówki.

Msk

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
dziobak
dziobak 9.07.2018, 10:40
Bardzo źle się stało, że wprowadzono ograniczenie. Teraz mieszkańcom nie zależy na naprawie drogi, ale na utrzymaniu zakazu. Gdyby nie wprowadzono zakazu to mieszkańcy walczyli by o naprawę a tak im nie zależy.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 8.07.2018, 22:55
Jaki problem maja "biedni "kierowcy tirów Dziennie przejerzdrza tym odcinkiem drogi na rzekomym zakazie kilkanascie tirów bez jakich kolwiek konsekwencji

Pozostałe