W Mielcu ruszyły zapisy na 36. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę

  • 7.07.2018, 14:51
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
W Mielcu ruszyły zapisy na 36. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę
Już 17 sierpnia z Tarnowa po raz 36. wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska. W jej szeregach wyruszą aż trzy grupy z Mielca.

Historia tarnowskiej pielgrzymki zaczyna się jednak 37 lat temu, kiedy to z Mielca wyruszyła grupa św. Szymona, która dołączyła do pielgrzymki rzeszowskiej. Właśnie na fundamencie tej grupy zbudowana została Pielgrzymka Tarnowska i choć upłynęło już wiele lat, to w szeregach mieleckich grup pielgrzymuje rzesza niemal 1000 mielczan i mieszkańców okolicznych miejscowości w różnym wieku.

Do grupy 16 – św. Szymona – zapisać się można za pośrednictwem strony  internetowej: www.16.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl oraz w kancelarii parafialnej.

Można przyłączyć się także do duchowego pielgrzymowania. Jak co roku sekretariat grupy zachęca do wysyłania intencji i śledzenia relacji z pielgrzymiego szlaku, a to wszystko na stronie grupy i facebooku.

Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie 12 sierpnia br. o godzinie 14:00 w Bazylice św. Mateusza w Mielcu i 16:45 w kościele w Radomyślu Wielkim. Do grupy 17 – św. Rafała – zapisać się można w kancelarii parafialnej parafii MBNP w Mielcu. Do grupy 18 – św. Wojciecha - zapisać się można w kancelarii parafialnej parafii Ducha Świętego w Mielcu.

Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 90 zł, druga osoba z domu płaci 60 zł, a każde następne dziecko uczęszczające do klasy VI włącznie tylko 20 zł. Ewentualne dodatkowe koszty to opłaty za autobusy do Tarnowa i z Częstochowy i pamiątkową koszulkę.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe