Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z samorządowcami z powiatu mieleckiego w Dworku Oborskich

  • 6.07.2018, 09:23
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z samorządowcami z powiatu mieleckiego w Dworku Oborskich
We wtorkowe południe 3 lipca 2018 r. w Pałacyku Oborskich z mieleckimi samorządowcami oraz przedstawicielami mieleckich firm i instytucji, spotkał się Prezydent RP Andrzej Duda. Wcześniej Prezydent Duda złożył wizytę w firmie Melex, która jest laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Międzynarodowy Sukces”.

Do tej pory Mielec gościł dwóch prezydentów naszego kraju: w 1939 roku Ignacego Mościckiego, a w 2000 roku Aleksander Kwaśniewski uczestniczył w otwarciu pikniku lotniczego z okazji Święta Lotnictwa.


Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos zaznaczył podczas spotkania, że to szczególna wizyta głowy państwa przypadająca w roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości i 80-lecie mieleckiego przemysłu lotniczego. – Wizytę Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej traktujemy jako niezwykłe wyróżnienie zarówno dla nas samorządowców, a przede wszystkim dla mieszkańców naszego ponad 60-tysięcznego miasta, które przeszło w ostatnich dziesięcioleciach bardzo trudną drogę transformacji – powiedział Fryderyk Kapinos. 


Pełniący Funkcję Prezydenta Mielca nawiązał także do roli jaką we wspomnianej transformacji odegrało powstanie pierwszej w Polsce Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Mówił także o celach jakie stawia sobie miejski samorząd i o problemach mieszkańców z jakimi trzeba się obecnie zmierzyć. – Pragnę mocno podkreślić, że możliwość realizacji celów naszego samorządu w wolnej, niepodległej i bezpiecznej Polsce, to zasługa zabiegów i zatroskania Pana Prezydenta - w Polsce i na arenie międzynarodowej. Za to serdecznie dziękujemy – dodał Fryderyk Kapinos.


Prezydent Andrzej Duda wpisał się do Księgi Pamiątkowej Miasta Mielca  wydanej w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu. Była także okazja do rozmów z zaproszonymi na spotkanie gośćmi i do zwiedzenia mieleckiego Muzeum Regionalnego.  
     

Szymon Burek

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe