Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z samorządowcami z powiatu mieleckiego w Dworku Oborskich

  • 6.07.2018, 09:23
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z samorządowcami z powiatu mieleckiego w Dworku Oborskich
We wtorkowe południe 3 lipca 2018 r. w Pałacyku Oborskich z mieleckimi samorządowcami oraz przedstawicielami mieleckich firm i instytucji, spotkał się Prezydent RP Andrzej Duda. Wcześniej Prezydent Duda złożył wizytę w firmie Melex, która jest laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Międzynarodowy Sukces”.

Do tej pory Mielec gościł dwóch prezydentów naszego kraju: w 1939 roku Ignacego Mościckiego, a w 2000 roku Aleksander Kwaśniewski uczestniczył w otwarciu pikniku lotniczego z okazji Święta Lotnictwa.


Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos zaznaczył podczas spotkania, że to szczególna wizyta głowy państwa przypadająca w roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości i 80-lecie mieleckiego przemysłu lotniczego. – Wizytę Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej traktujemy jako niezwykłe wyróżnienie zarówno dla nas samorządowców, a przede wszystkim dla mieszkańców naszego ponad 60-tysięcznego miasta, które przeszło w ostatnich dziesięcioleciach bardzo trudną drogę transformacji – powiedział Fryderyk Kapinos. 


Pełniący Funkcję Prezydenta Mielca nawiązał także do roli jaką we wspomnianej transformacji odegrało powstanie pierwszej w Polsce Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Mówił także o celach jakie stawia sobie miejski samorząd i o problemach mieszkańców z jakimi trzeba się obecnie zmierzyć. – Pragnę mocno podkreślić, że możliwość realizacji celów naszego samorządu w wolnej, niepodległej i bezpiecznej Polsce, to zasługa zabiegów i zatroskania Pana Prezydenta - w Polsce i na arenie międzynarodowej. Za to serdecznie dziękujemy – dodał Fryderyk Kapinos.


Prezydent Andrzej Duda wpisał się do Księgi Pamiątkowej Miasta Mielca  wydanej w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu. Była także okazja do rozmów z zaproszonymi na spotkanie gośćmi i do zwiedzenia mieleckiego Muzeum Regionalnego.  
     

Szymon Burek

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe