Działa już nowy wodny plac zabaw na terenie basenów MOSIR

  • 6.07.2018, 09:11 (aktualizacja 06.07.2018 09:19)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Działa już nowy wodny plac zabaw na terenie basenów MOSIR
Wodny Plac Zabaw to inicjatywa grupy radnych, którzy już w roku 2016 zgłosili pomysł powstania takiego obiektu w naszym mieście. Inwestycja została ujęta w budżecie miasta Mielca na rok 2017. Dokumentację projektową, która kosztowała 45 387 zł. wykonało konsorcjum firm Ardema i AC Instal z Czerska.

Budowę w ramach budżetu Mielca na 2018 rok zrealizowała mielecka firma budowlana Arkada. Wartość wykonanych prac, to kwota 3 446 595,09 zł brutto. –Jeżeli uda nam się uzyskać dofinansowanie ze środków zewnętrznych i po odliczeniu podatku VAT, może się okazać, że inwestycja ta będzie nas kosztowała znacznie mniej czyli około półtora miliona zł. – informował pełniący funkcję prezydenta miasta Mielca, który dziękował wykonawcy za terminowe zakończenie robót, wyrażając przy tym nadzieję, że dobra jakość wykonanych  robót pozwoli na uniknięcie poprawek. 


Uroczystego przecięcia wstęgi oprócz Fryderyka Kapinosa dokonali dyrektor MOSiR-u Andrzej Jędrychowski, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Małgorzata Basiak, przewodniczący Rady Miejskiej Marian Kokoszka, Andrzej Padykuła z firmy Arkada oraz radni Rady Miejskiej Krzysztof Szostak i Józef Stala. 


Powierzchnia Wodnego Placu Zabaw wykonanego na żelbetonowej płycie z bezpieczną nawierzchnią i z zainstalowanymi 22 specjalnymi zabawkami wodnymi wynosi 232 m2. W ramach realizacji inwestycji wykonano także ogrodzenie, chodniki, drewniane pergole oraz  zainstalowano leżaki. 


W sąsiednim budynku zlokalizowano zaplecze techniczne oraz zaplecze sanitarne dla użytkowników obiektu i pracowników obsługi. Ponadto wykonano instalacje technologiczną, rozbudowano istniejącą instalację wodno-kanalizacyjną oraz przebudowano instalację elektryczną w zakresie niezbędnym do obsługi obiektu i urządzeń technologicznych, a także wykonano iluminację świetlną nadającą wodnemu placowi zabaw szczególny urok w godzinach wieczornych. 


Jak zapowiedział Fryderyk Kapinos do końca bieżącego tygodnia łącznie z weekendem wstęp na mielecki Wodny Plac Zabaw będzie bezpłatny. Od poniedziałku opłata na poszczególne sesje będzie wynosiła symboliczną złotówkę. 

 

Zasady wstępu na Wodny Plac Zabaw (bilety w cenie 1 zł. obowiązują od poniedziałku 9 lipca): 


1. Obiekt czynny od 10.00 – 21.00 w czterech sesjach : 


I sesja 10.00 – 12.30. Wstęp 1 zł ( bilet normalny i ulgowy ) 
II sesja 12.45 – 15.00. Wstęp 1 zł ( bilet normalny i ulgowy ) 
III sesja 15.15 – 18.45. Wstęp 1 zł ( bilet normalny i ulgowy ) 
IV sesja 19.00 – 21.00. ( sesja ze światłami ) Wstęp 1 zł ( bilet normalny i ulgowy ) 


2. Brak możliwości wstępu na baseny odkryte 


3. Wymagana opaska Wodnego Placu Zabaw na daną sesję


4. Dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny 


5. Przerwy technologiczne w godzinach : 


12.30 - 12.45 
15.00 – 15.15
18.45 – 19.00


Osoby które kupiły bilet do Miejskiego Zespołu Basenów Odkrytych - wstęp na Wodny Plac Zabaw po pobraniu opaski na daną sesję - wstęp wolny. 
Liczba osób mogących przebywać na Wodnym Placu Zabaw - 100 ,  w następujących proporcjach 50 osób z basenu i 50 osób po zakupieniu biletu na Wodny Plac Zabaw (wejściem Wodnego Placu Zabaw) 


UWAGA : Podczas przerwy technologicznej wszystkie osoby zobowiązane są do opuszczenia Wodnego Placu Zabaw. Wejście na następną sesję po zakupieniu nowego biletu wstępu i pobraniu opaski obowiązującej na daną sesję.

Szymon Burek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
rafau
rafau 11.07.2018, 10:25
3,5 miliona... ludzie za taka kase mozna wybudowac tyle rzeczy a ci nabijaja sobie polityczne punkty jakims kolorowymi zabwakami...

Pozostałe