Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus" - na początek mieleckiego festiwalu

  • 1.07.2018, 16:21 (aktualizacja 01.07.2018 16:56)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus" - na początek mieleckiego festiwalu SzB
Najsłynniejsza polska dyrygentka Agnieszka Duczmal i jej Kameralna Orkiestra Polskiego Radia "Amadeus", a także flecista Łukasz Długosz przygotowali niezwykły koncert inauguracyjny 21. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Usłyszeliśmy kompozycje: Karola Szymanowskiego i Mikołaja Góreckiego.

Inauguracja XXI. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego w Mielcu miała miejsce w sobotę 30 czerwca w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Koncert pod batutą Agnieszki Duczmal miał dwie części. Usłyszeliśmy etiudę Karola Szymanowskiego w aranżacji A. Duczmal, a także słynne Divertmento M. Góreckiego. W kolejnej części już w towarzystwie Łukasza Długosza mielczanie mogli usłyszeć koncert na flet i orkiestrę Saverio Mercadante. 

Orkiestra na koniec przygotowała wiele niespodzianek muzycznych dla publiczności.

-  W najbliższych tygodniach w czterech miejscach naszego miasta usłyszymy wysublimowane dzieła solowej i orkiestrowej muzyki klasycznej. Doskonały jazz i brzmienia etniczne, a zwieńczeniem festiwalu będzie dedykowany projekt finałowy - powiedział podczas inauguracji Piotr Wyzga, mielecki muzyk.

- Dla Orkiestry Amadeus rok 2018 jest rokiem szczególnym. Jest to bowiem 50. jubileuszowy sezon artystyczny. Orkiestra Kameralna jest jedną z najwspanialszych zespołów naszych czasów. Zespół należy do najlepszych światowych orkiestr tego typu. Posiada wyjątkowe brzmienie - tak o orkiestrze mówiła Joanna Kruszyńska, dyrektor festiwalu, cytując recenzje ze światowej prasy. 

 

Szymon Burek

Zdjęcia (52)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe