Mariusz Błaszczak na 75. Rocznicy śmierci generała W.E. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym [FOTO, VIDEO]

  • 1.07.2018, 16:01 (aktualizacja 01.07.2018 17:11)
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Mariusz Błaszczak na 75. Rocznicy śmierci generała W.E. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym [FOTO, VIDEO] A. Łysoń Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak mówił w Tuszowie Narodowym m.in. o polityce migracyjnej Polski i bezpieczeństwie.
Mieszkańcy Tuszowa Narodowego uczcili dzisiaj (1 lipca) 75. Rocznicę śmierci generała W.E. Sikorskiego. Na uroczystościach pojawił się Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Oprócz szefa MON do Tuszowa Narodowego przyjechali przedstawiciele władz krajowych i samorządowych.

Obchody swoim Narodowym Patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Uroczystości zostały wkomponowane w setną rocznicę odzyskania  niepodległości przez Polskę i miały wymiar ogólnopolski z udziałem asysty wojskowej wraz z orkiestrą. 
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podczas swojego przemówienia wspominał generała Sikorskiego oraz mówił m.in. o polityce migracyjnej Polski, bezpieczeństwie i rozwoju polskiej armii. 

Przedstawiciel Prezydenta Polski odczytał list napisany na tę okoliczność przez Andrzeja Dudę.

Gospodarz gminy Andrzej Głaz podkreślał zasługi generała Sikorskiego oraz przypomniał o wartościach, jakimi należy się kierować, odwołując się do przykładów z historii Polski.

Przemówienie Ministra MON Mariusza Błaszczaka:

Zapis całej uroczystości:

Arkadiusz Łysoń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe