Protest mieszkańców Woli Mieleckiej na Sejmiku Województwa w Rzeszowie. "Mieszkańcy Woli Mieleckiej proponują budowę obwodnicy w Trzcianie"

  • 27.06.2018, 08:58
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Protest mieszkańców Woli Mieleckiej na Sejmiku Województwa w Rzeszowie. "Mieszkańcy Woli Mieleckiej proponują budowę obwodnicy w Trzcianie" UMWP
Przedstawiciele mieszkańców Woli Mieleckiej nie chcą budowy nowej obwodnicy przez ich miejscowość. W ostatni poniedziałek 25 czerwca ich reprezentacja pojawiła się na 55. sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Urzędnicy marszałka zapewniają, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji gdzie powstanie nowa obwodnica Mielca.

Mieszkańcy przedstawili swoje argumenty na to, jaki – według nich - byłby najkorzystniejszy przebieg obwodnicy. Proponują, by obwodnica została wybudowana w Trzcianie. Uważają, że budowa w Woli Mieleckiej wymaga większej ingerencji w większą liczbę domów, niż w Trzcianie. Urzędnicy spotkali się we wtorek 26 czerwca z mieszkańcami Trzciany, gdzie wytyczono alternatywną trasę obwodnicy. 

Wypowiedz Wicemarszałka Bogdana Romaniuka z poniedziałku 25 czerwca

Na wniosek radnych opozycji - zaplanowano nadzwyczajną sesję Sejmiku Województwa na temat budowy  nowej obwodnicy Mielca. 

Przypomnijmy nowa obwodnica wraz z mostem ma usprawnić dojazd do Mieleckiej Strefy Ekonomicznej. 

 

Szymon Burek

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Rafał
Rafał 28.06.2018, 12:47
Te protesty nic nie dadza. Będzie droga i tyle , mniej tirów w Mielcu i git. a ci ludzie niech się nie wyglupiaja bo dostana dobra kase...
dziobak
dziobak 29.06.2018, 23:47
chodzi tylko o wypchanie TIRów z miasta; do czasu wybudowania obwodnicy nowy most powinien służyć wyłącznie pojazdom jadącym do Borowej, Czermina itp.; ruch ciężki pomiędzy nowym a starym mostem przez Rzędzianowice powinien być zakazany za wyjątkiem obsługi mieszkańców
wiemm
wiemm 27.06.2018, 21:20
Maja i wiadukt i rondo w Rzochowie ale NIE trzeba zapchac TIRami klika okolicznych wsi, byle z Mielca....
dziobak
dziobak 27.06.2018, 13:25
te protesty wzmacniają tylko tych, którym zależy, żeby nie było nowej drogi, w nagrodę PZDW powinien wprowadzić nakaz skrętu w prawo dla włączających się do drogi wojewódzkiej z parkingu przy delikatesach PASSA u zbiegu drogi wojewódzkiej Mielec - Lisia Góra, i powiatowej Trzciana - Przecław; dla ogółu mieszkańców podkarpacia ważne jest, żeby droga w ogóle powstała, trasa winna być optymalna pod kątem kosztów.

Pozostałe