O włos od tragedii! - Czyli co wydarzyło się niedawno na ul. Kazimierza Wielkiego?

  • 26.06.2018, 10:45 (aktualizacja 26.06.2018 10:49)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
O włos od tragedii! - Czyli co wydarzyło się niedawno na ul. Kazimierza Wielkiego? Msk Zniszczone ogrodzenie przy ul. Kazimierza Wielkiego
Samochód, który uderzył w przystanek autobusowy i ogrodzenie sąsiadującego z nim domu, został doszczętnie zniszczony. - To cud, że nic się nie stało kobiecie, która nim kierowała i że nikt w tym czasie nie czekał na autobus – mówi właścicielka posesji, w ogrodzenie której już trzeci raz wjechał samochód.

Już nie pierwszy raz ogrodzenie posesji przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Mielcu staranowane zostało przez samochód. Tym razem pojazd wjechał także w przystanek autobusowy.

Mało brakowało

We wtorek, 12 czerwca, koło godziny 13 osobówka wypadła z drogi i uderzyła z impetem w znak przystanku autobusowego i ogrodzenie domu przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Mielcu. Mieszkańcy domu usłyszeli straszny huk. Gdy wyszli na zewnątrz, zamarli. W ich ogrodzeniu znajdował się samochód, a w nim kobieta. - Gdy zobaczyłam, co się stało, to tak się zdenerwowałam, że myślałam, że dostanę zawału serca – mówi właścicielka posesji. Nikt na szczęście nie ucierpiał, ale niewiele brakowało. - Samochód został doszczętnie zniszczony, to cud, że kobiecie, która nim kierowała, nic się nie stało. Całe też szczęście, że na przystanku nikt nie  czekał na autobus – dodaje kobieta z feralnego domu.

Mielczanka poważnie obawia się o bezpieczeństwo nie tylko swojej rodziny, ale i innych, gdyż - jak się okazuje - nie pierwszy raz ktoś wjechał w ogrodzenie jej domu. Podobne zdarzenie miało miejsce 3 lata temu. Mimo że zniszczenia były mniejsze niż obecne, bramkę trzeba było naprawić. Pięć lat wcześniej w nocy ktoś również wjechał niemal w to samo miejsce. Sprawca niezauważony ulotnił się. - Nie wzywaliśmy wtedy policji, a ogrodzenie naprawiliśmy na własny koszt – mówi właścicielka domu. Kobieta tym razem dostanie odszkodowanie, gdyż sprawa została zgłoszona na policję, która uznała winę kierującej fiatem i ukarała ją mandatem. - Kobieta straciła panowanie nad pojazdem -  mówi mł. asp. Marek Opiela z KPP w Mielcu.  - Podobno w czasie jazdy rozmawiała przez telefon – mówi nasza rozmówczyni. Na rekompensatę finansową i późniejszą naprawę bramki właścicielka domu musi jednak poczekać. - Był wczoraj u nas rzeczoznawca, który ocenił straty. Odszkodowanie mamy otrzymać dopiero za miesiąc - powiedziała nam w minioną środę.

Niebezpieczny przystanek

Kobieta słusznie zastanawia się nad sensem ulokowania przestanku autobusowego przed jej domem. - Co będzie, jak ktoś w końcu wjedzie wprost na ludzi czekających na przyjazd autobusu? - pyta.

O możliwość zmiany miejsca ulokowania przystanku zapytaliśmy naczelnika Wydziału Dróg, Transportu i Energetyki w Urzędzie Miejskim w Mielcu.

- Przeanalizujemy tę sytuację z komisją bezpieczeństwa wydziału ruchu drogowego. Jeśli rzeczywiście jest jakieś zagrożenie dla osób stojących na tym przystanku, weźmiemy pod uwagę zmianę jego lokalizacji - mówi Monika Skowrońska-Ziomek. 

Msk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe