Znamy najzdolniejszego ucznia i najlepszego nauczyciela [ZDJĘCIA]

  • 21.06.2018, 22:21
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Znamy najzdolniejszego ucznia i najlepszego nauczyciela [ZDJĘCIA] A. Łysoń Tytuł najzdolniejszego maturzysty otrzymał Ireneusz Tomczyk, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu.
Szkoły średnie z powiatu mieleckiego zakończyły rok szkolny. Z tej okazji najzdolniejsza młodzież otrzymała nagrody i wyróżnienia, były też laury „Belfer the Bestia” dla najlepszych nauczycieli.

Podczas gali w mieleckim SCK rozstrzygnięto konkurs „Komputer dla Najlepszego”. Laur najzdolniejszego maturzysty, spośród dziesięciorga nominowanych, otrzymał Ireneusz Tomczyk, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu.

Podczas uroczystej gali nagrody za dobre wyniki w nauce oraz udział w konkursach i turniejach tematycznych odebrało łącznie 28 uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Mielecki. Specjalne wyróżnienie trafiło do Chóru Młodzieżowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu pod dyrygenturą prof. Pawła Lisa – świętującego w tym roku 40-lecie działalności.

Tradycyjnym elementem powiatowego zakończenia roku było wręczenie nagród „BELFER THE BEST’ia 2018”. Najlepszym „Nauczycielem – wychowawcą” okazała się Jadwiga Stala-Dudek z Zespołu Szkół Budowlanych, „Nauczycielem – twórcą sukcesu” uznano Małgorzatę Głodzik z I Liceum Ogólnokształcącego, laur „Najlepszego nauczyciela dydaktyka” trafił z kolei w ręce Alfreda Ortyla z II Liceum Ogólnokształcącego. Dodatkowo, nagrodę za całokształt działań na rzecz oświaty powiatowej otrzymał Zbigniew Witek, dyrektor Zespołu Szkół im. m.in. Groszkowskiego.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali przedstawiciele samorządu Powiatu Mieleckiego w tym m.in. Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Maria Napieracz i Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.

- Gratuluję wszystkim wyróżnionym i nominowanym nauczycielom. Mimo, iż nie wszyscy mogli zostać dziś nagrodzeni, pragnę zaznaczyć, że doceniam waszą codzienną, ciężką i bardzo istotną pracę – mówił starosta Zbigniew Tymuła do zebranych pedagogów. Miłych słów nie szczędził także pod adresem uzdolnionej młodzieży. – Życzę wam spełnienia wszystkich planów, ukończenia wymarzonych studiów. Mam nadzieję, że zechcecie w przyszłości pracować w Mielcu. Potrzeba nam tutaj ludzi tak zdolnych jak wy – podkreślał.

Galę przygotowało I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Partnerem wydarzenia była firma Kirchhoff Automotive.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (27)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe