Górka Cyranowska pełna dzieci [FOTO]

  • 19.06.2018, 11:04 (aktualizacja 19.06.2018 11:09)
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Górka Cyranowska pełna dzieci [FOTO] A. Łysoń
Prawie 600 dzieci z mieleckich przedszkoli przez zabawy z Misiem Teofilem uczyły się jak dbać o zdrowie. Podsumowanie akcji miało miejsce na Górce Cyranowskiej.

Program zdrowotny "Miś Teofil dba o zdrowie i każdemu o tym powie" był realizowany od września 2017 roku do końca maja bieżącego roku we wszystkich miejskich przedszkolach w Mielcu, w grupach dzieci 4 i 5 letnich.

Łącznie w projekcie wzięło udział prawie 600 dzieci, które poprzez zabawy z Misiem Teofilem uczyły się jak dbać o zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Przedszkole Miejskie nr 13 należy do sieci szkół i przedszkoli promujących zdrowie.

- Bardzo nam zależy na rozwijaniu u naszych wychowanków prawidłowych nawyków żywieniowych. Rozwijamy wiedzę z zakresu opieki medycznej, każdego dnia pamiętamy o aktywności fizycznej i dobrym samopoczuciu – przekazują organizatorzy.

- Program, którego autorkami są Ilona Babiec i Sylwia Bacewicz miał na celu zachęcenie pozostałych przedszkoli do zwrócenia szczególnej uwagi na wartość zdrowia. Zdajemy sobie sprawę, że działania z zakresu edukacji zdrowotnej będą miały wpływ na promocję zdrowia wśród społeczeństwa – dodają.

Cała akcja i podsumowanie programu, które miało miejsce w Parku Leśnym "Góra Cyranowska", nie mogłaby być zrealizowana gdyby nie wsparcie sponsorów oraz pomocy Urzędu Miasta i Samorządowego Centrum Kultury, młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego, a przede wszystkim nauczycieli i przedszkolaków.

Prezydent Miasta Mielca objął program honorowym patronatem.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.