Nagroda PSST dla młodych: wśród nagrodzonych uczeń z powiatu mieleckiego

  • 15.06.2018, 21:53 (aktualizacja 15.06.2018 21:55)
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Nagroda PSST dla młodych: wśród nagrodzonych uczeń z powiatu mieleckiego
Arkadiusz Kopacz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych znalazł się w gronie 25 najzdolniejszych uczniów z Podkarpacia. Nagrodę odebrał podczas uroczystej gali w Rzeszowie.

Wyróżnienia dla najzdolniejszych uczniów zostały przekazane podczas Dnia Samorządu Terytorialnego, jaki odbył się w piątek, 8 czerwca, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, które przyznało uczniom nagrody, pod uwagę wzięło ich średnie ocen oraz osiągnięcia w konkursach na poziomie regionalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. W tym zakresie Arkadiusz Kopacz ma się czym pochwalić – w roku szkolnym 2017/2018 został m.in. laureatem konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w tym konkursu biologicznego, fizycznego, chemicznego oraz matematycznego. 

Matematyczna pasja ucznia z Wadowic Górnych uwidoczniła się również w innych jego osiągnięciach. Arkadiusz Kopacz został laureatem ogólnopolskiej matematycznej olimpiady przedmiotowej „Olimpus – sesja zimowa 2018”, ogólnopolskiego konkursu „Galileo” oraz „Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia”. Zajął drugie miejsce w konkursie „Mathematicus” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, a także uzyskał bardzo dobre wyniki w ogólnopolskim konkursie „Maks Matematyczny” oraz w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. Średnia ocen Arkadiusza na koniec półrocza 2017/2018 wyniosła 5,06. 

Dobrych wyników w nauce pogratulowali uczniowi zarówno organizatorzy konkursu z Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, jak również Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła oraz Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Maria Napieracz.

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)


Pozostałe