Obrady w Sejmie dotyczące nowego prawa ochrony środowiska. Przedstawiciele z Mielca uczestniczą w obradach

  • 13.06.2018, 15:34 (aktualizacja 13.06.2018 18:24)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Obrady w Sejmie dotyczące nowego prawa ochrony środowiska. Przedstawiciele z Mielca uczestniczą w obradach UM Mielec
W Sejmie obradowała dziś Podkomisja stała ds. monitorowania gospodarki odpadami przy sejmowej komisji ochrony środowiska. Na spotkaniu dyskutowano nad zmianami w prawie m.in. definicji biomasy, zmian monitoringu emisji.

Podkomisja stała ds. monitorowania gospodarki odpadami przy sejmowej komisji ochrony środowiska przyjęła projekt zmiany ustawy prawo ochrony środowiska i ustawy o odpadach. W środowym posiedzeniu podkomisji uczestniczyli przedstawiciele mieleckiego magistratu: naczelnik wydziału ochrony środowiska i zarządzania kryzysowego Lucjan Niziołek oraz radca prawny Joanna Grabiec. Wśród zapisów projektów ustaw, o który zabiegał samorząd Mielca, jest m.in. wprowadzenie możliwości bardziej rygorystycznych wymogów, niż przewidują to konkluzje BAT, dotyczących monitoringu emisji instalacji wymagających pozwoleń zintegrowanych. W spotkaniu uczestniczą także przedstawiciele Stowarzyszenia "Specjalna Strefa Ekologiczna" z Mielca. Obecny był także Andrzej Kulig dyrektor departamentu ochrony środowiska Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podkarpackiego. Dyrektor Kulig w komisji pełni rolę doradcy. Głos zabierała także mielecka poseł Krystyna Skowrońska. 

Zobacz zapis wideo z obrad:

Relacja przedstawicieli SIS Terra ze Szczecinka:

 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe