Zmiany w MKS Mielec. Od lipca nowe strefy biletowe i nowe ceny biletów

  • 13.06.2018, 11:48 (aktualizacja 13.06.2018 13:47)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Zmiany w MKS Mielec. Od lipca nowe strefy biletowe i nowe ceny biletów SzB.
Od 1 lipca MKS Mielec wprowadza nowe strefy biletowe miejską i podmiejską. W autobusach będzie możliwość płatności zbliżeniowej. Zmienią się ceny biletów jednorazowych. Od lipca bilet normalny będzie kosztować 2 zł w strefie miejskiej i 3 zł w strefie podmiejskiej. Oczywiście chodzi o przejazdy realizowane dzięki e-karcie.

Posłuchaj wypowiedzi pełniącego funkcję Prezydenta Mielca Fryderyka Kapinosa:

Pasażerowie będą mogli korzystać z nowej, uproszczonej taryfy biletowej, nowej struktury biletów papierowych i elektronicznych, przesiadać się wielokrotnie do autobusów innych linii w ramach jednej ceny biletu, korzystać tańszych biletów okresowych sieciowych oraz dokonywać płatności za bilet jednorazowy bankomatową kartą zbliżeniową. Ponadto od 1 lipca będzie obowiązywać tylko jedna ulga biletowa na poziomie 50 procent. Od 1 lipca będą obowiązywać nowe wzory biletów jednorazowych papierowych. 

Od lipca zostaną utworzone dwie strefy biletowe: 


MIEJSKA oznaczona symbolem 0, obejmująca przystanki położone w granicach administracyjnych: Gminy Miejskiej Mielec oraz Gminy Mielec;

PODMIEJSKA oznaczona symbolem 1 obejmująca przystanki zlokalizowane w granicach administracyjnych: Gminy Przecław, Tuszów Narodowy i Gawłuszowice.

 

PŁATNOŚĆ ZBLIŻENIOWA!

Wszystkie nowe autobusy Autosan i Solaris od numeru  bocznego 225-233 zostały wyposażone w jeden kasownik umożliwiający zapłatę za bilet  jednorazowy zbliżeniową kartą bankomatową. Ceny biletów jednorazowych normalnych papierowych z bloczka, zakupionych u kierowcy lub opłaconych zbliżeniową kartą płatniczą są tożsame i wynoszą 3 zł (strefa „0”)  i 4 zł (strefa 0+1)

NOWE CENY BILETÓW (E-KARTA)

Pierwsze wydanie ekarty jest bezpłatne. Aby otrzymać kartę imienną należy wypełnić wniosek oraz załączyć zdjęcie i okazać dokument uprawniający do ulgi (jeżeli dotyczy). Warunkiem otrzymania ekarty jest doładowanie kwotą min. 5 zł. Wpłacone środki w całości są wykorzystywane na przejazdy autobusami MKS. Kartę można doładowywać w punktach sprzedaży MKS lub w terminalach zlokalizowanych na terenie miasta Mielca

W ramach biletu jednorazowego na ekarcie będzie możliwość korzystania z wielu przesiadek pod warunkiem, że kontynuacja każdego przejazdu po przesiadce odbywa się w ciągu 45 min. od wyrejestrowania wyjścia z poprzedniego autobusu i odbywa się w strefie 0. 

Aby uzyskać promocyjne ceny i możliwość korzystania z przesiadki należy pamiętać o rejestracji przejazdu podczas WEJŚCIA do autobusu i wyrejestrowaniu przejazdu przy WYSIADANIU. Początkowo system pobierze kwotę jak za jazdę do końca trasy autobusu, a następnie zwróci nadpłaconą kwotę w momencie ponownego zbliżenia ekarty do kasownika przy wysiadaniu.

Zmiany dotyczą również biletu dobowego. Cena ulegnie obniżeniu z 9 zł do 8 zł, i jak dotychczas będzie występował jako bilet papierowy: z bloczka lub zakupiony u kierowcy. Bilet będzie ważny na wszystkich liniach w miejskiej i podmiejskiej strefie biletowej (0+1). 

Likwidacji ulegają bilety okresowe z limitem przejazdów oraz mało popularne bilety 15 dniowe i promocja „systematyczny zakup”. Cena biletów sieciowych bez limitu przejazdów zostanie obniżona o 38%. Bilet sieciowy ważny na wszystkie linie miejskie będzie kosztował 60 zł. To mniej niż cena biletu okresowego z limitem przejazdów po uzyskaniu maksymalnej promocji za systematyczność.  


Od 1 lipca pasażerowie mieszkający poza strefą 0 będą mogli jeździć wszystkimi liniami miejskimi i podmiejskimi za 90 zł przez okres 30 dni.


Kolejną zmianą jest obniżenie ceny biletu okresowego miejskiego na okaziciela ze 113,40 zł do 75 zł. Znaczna obniżka dotyczy biletu podmiejskiego na okaziciela ze 178,20 zł do 100 zł. Bilety będą ważne na okres 30 kolejnych dni.  


Od 1 lipca w taryfie, oprócz specjalnego biletu dla mieleckich uczniów w ofercie będzie również tani bilet dla młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych. W związku z powyższym zlikwidowana zostaje promocja Z rodzeństwem taniej. 


Ceny biletów uczniowskich w wysokości 3 zł  będą przysługiwać mieszkańcom miasta Mielca uczęszczającym do placówek zlokalizowanych na obszarze Gminy Miejskiej Mielec tj.:


1) dzieciom w wieku powyżej 4 lat uczęszczającym do przedszkoli, 
2) uczniom szkół podstawowych, gimnazjów, 
3) opiekunom dzieci w wieku do lat 10 podróżującym razem z dzieckiem, 
4)  uczniom dziennych szkół ponadpodstawowych do ukończenia przez ucznia 21 roku życia,
Ceny biletów uczniowskich w wysokości 4 zł przysługują mieszkańcom miasta Mielca uczęszczającym do szkół zlokalizowanych poza terenem Gminy Miejskiej Mielec tj.:
1) uczniom dziennych szkół ponadpodstawowych do ukończenia przez ucznia 21 roku życia


Ceny biletów uczniowskich w wysokości 4 zł przysługują uczniom niezależnie od miejsca zamieszkania, uczęszczającym do placówek zlokalizowanych na obszarze Gminy Miejskiej Mielec tj.:


1) dzieciom w wieku powyżej 4 lat uczęszczającym do przedszkoli, 
2) szkół podstawowych, klas dotychczasowych gimnazjów 
3) opiekunom dzieci w wieku do lat 10 podróżującym razem z dzieckiem,
Dokumentem uprawniającym do korzystania z biletów uczniowskich jest zaświadczenie z przedszkola, ważna legitymacja szkolna lub zaświadczenie potwierdzające zamieszkanie w internacie. Bilety uczniowskie można nabyć na okres 1,3,6,12 m-cy, nie dłużej jednak niż na okres ważności legitymacji szkolnej, zaświadczenia potwierdzającego zamieszkanie w internacie lub zaświadczenia z przedszkola.

Na ekarcie bilety jednorazowe będą dużo tańsze niż bilety papierowe. Od 1 lipca cena biletu jednorazowego na ekarcie będzie niższa niż dotychczas i  wyniesie  2 zł w strefie miejskiej i 3 zł - w strefie podmiejskiej, płacąc za bilet normalny. W przypadku posiadania prawa do ulgi pasażer zapłaci połowę tej ceny.

Wykaz osób uprawnionych do korzystania z przejazdów ulgowych i bezpłatnych zawarty jest w odrębnej uchwale tj. Uchwała nr XLI/413/2017 Rady Miejskiej w Mielcu z dnia 19 grudnia 2017 r. W sprawie ustalenia uprawnień do przejazdów bezpłatnych i ulgowych w komunikacji miejskiej w Mielcu realizowanej na obszarze Gminy Miejskiej Mielec oraz gmin, które przystąpiły do porozumień międzygminnych w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. Od 1 lipca ma obowiązywać jednolity system ulg na całym obszarze funkcjonowania komunikacji miejskiej. 

 

 

Szymon Burek

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.