Ks. Janusz Paciorek nowym proboszczem parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu

  • 13.06.2018, 11:08 (aktualizacja 13.06.2018, 14:15)
  • SzB / diecezja tarnowska

Podziel się:

Oceń:

Ks. Janusz Paciorek nowym proboszczem parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu fot. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu
Biskup tarnowski Andrzej Jeż spotkał się z kapłanami, którzy przechodzą na emeryturę i z duchownymi, którzy otrzymali nominacje na proboszczów. Ksiądz Stanisław Składzień z parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu przechodzi na emeryturę. Zastąpi go ks dr Janusz Paciorek, który do tej pory pełnił funkcję proboszcza w parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Łącku.

Ks dr Janusz Paciorek pochodzi z parafii p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku w katedrze tarnowskiej z rąk ks. bpa Józefa Życińskiego. Pracował w parafiach: Pustków Osiedle i Nowy Sącz-Matki Bożej Niepokalanej.

Ukończył studia specjalistyczne z zakresu teologii duchowości na UKSW w Warszawie. Następnie pełnił posługę ojca duchownego w tarnowskim Wyższym Seminarium Duchownym. W 2006 roku wyjechał do posługi duszpasterskiej wśród Polaków w Wielkiej Brytanii. Po dwóch latach powrócił do kraju i został mianowany ojcem duchownym a następnie dyrektorem Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie oraz konsultorem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Od 2013 roku ks dr Janusz Paciorek był proboszczem w parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Łącku. Wczoraj - 12 czerwca w Tarnowie otrzymał nominacje na proboszcza w Mielcu.

Nowy proboszcz oficjalnie obejmie stanowisko w sierpniu. 

 

SzB / diecezja tarnowska

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
wieslawa Fedinick
wieslawa Fedinick 15.10.2019, 22:43
Szanowni Parafianie i Czigodny KS.J.PAciorek
Jestem z rodz. Paciorkow z Kruzlowej i bylo by nam b. milo cos wiecej uslyszec o KS. rodz.Slyszalam o ladnych kazaniach KS. Pozdrawiam z radosnym Szczesc BOze!
artsta
artsta 13.06.2018, 16:26
no to bedzie sie dziać

Pozostałe