Pomysły są, żeby rozwiązać ten problem! Mieszkańcy ul. Chopina i problem wiaty śmietnikowej

  • 12.06.2018, 09:09
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Pomysły są, żeby rozwiązać ten problem! Mieszkańcy ul. Chopina i problem wiaty śmietnikowej
Na temat feralnej wiaty śmietnikowej przy ulicy Chopina w Mielcu pisaliśmy już wielokrotnie. Nowej nie da się wybudować w tym samym miejscu, dlatego urząd miejski zaproponował jej podziemną formę. Wstępnie mieszkańcy wyrazili poparcie... ale w ostatnim czasie zablokowali tę inwestycję.

Wiata śmietnikowa przy ul. Chopina 8 ma złą lokalizację. Znajduje się  bardzo blisko  okolicznych bloków. Dlatego nowa wiata nie może powstać w miejscu starej.

Wiata, która "straszy"

Ta obecna jest w złym stanie technicznym i nadaje się tylko do wyburzenia. Dodatkowo pojemniki na śmiecie są tam nieodpowiednio zabezpieczone. Odpady bardzo często wydostają się na zewnątrz i zaśmiecają okoliczne podwórko. 

- Sytuacja jest patowa. Kiedy kilka lat temu służby urzędu miejskiego dokonały wymiany wszystkich wiat śmietnikowych, to w tym miejscu trzeba było dokonać pewnej zmiany, ponieważ zmieniło się prawo budowlane. Nie można wybudować takiej wiaty  bliżej niż 10 metrów od okolicznych budynków mieszkalnych. W tamtym miejscu odległość jest o wiele mniejsza niż 10 metrów. Zaproponowaliśmy więc inne  rozwiązanie - wybudowanie pojemników podziemnych - wyjaśnia Krzysztof Urbański, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Mieszkańcy: najpierw "za", a potem "przeciw" 

Sprawą zainteresował się przewodniczący osiedla Niepodległości, Robert Tomalski, który w tym czasie odwiedził wszystkie okoliczne mieszkania i zaprezentował mieszkańcom propozycję magistratu. Udało mu się przekonać mieszkańców do pomysłu urzędników. Zebrał wtedy także podpisy poparcia.

- Miejscy urzędnicy rozpisali przetarg na budowę podziemnych zbiorników na śmieci. Znaleźliśmy wykonawcę robót, który przeprowadził nawet wstępne prace. Wtedy przyszli do nas mieszkańcy z okolicznych bloków, którzy zatrzymali inwestycję. Powiedzieli nam, że nie życzą sobie takiego rozwiązania, bo to może zmniejszyć wartość ich mieszkań - informuje  Urbański.

Co dalej?

Mieszkańcy upierają się, że wiatę można wybudować we wskazanym przez nich miejscu, ale jak dowiadujemy się w urzędzie miejskim, lokalizacja wskazana przez nich nie wchodzi w grę, bo jest to teren, gdzie pod ziemią znajdują się kable różnych sieci i nie można w takich miejscach budować budynków.

- Mamy dla mieszkańców dwa rozwiązania. Zaproponujemy powrót do koncepcji podziemnych pojemników albo budowę wiaty w innym miejscu. Będzie się to jednak wiązało  z tym, że zlikwidujemy tam kilka miejsc parkingowych. Propozycje te przekażemy przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych, które znajdują się na tym terenie - dodaje Krzysztof Urbański.  

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe