Władze miasta otrzymały od protestujących postulaty! Poznajcie ich treść [VIDEO]

  • 11.06.2018, 00:37 (aktualizacja 11.06.2018 01:21)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Władze miasta otrzymały od protestujących postulaty! Poznajcie ich treść [VIDEO] SzB Pełniący Funkcję Prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos obiecał, że postulaty zostaną przeanalizowane.
Podczas niedzielnej manifestacji mieszkańcy przygotowali swoje postulaty, które zostały przekazane pełniącemu funkcję Prezydenta Mielca Fryderykowi Kapinosowi.

PEŁNA TREŚĆ:

1. Żądamy zmian w prawie lokalnym naszego miasta, które będą zabraniały emisji szkodliwych gazów takich jak formaldehyd, a emisja odorów będzie niemożliwa!

2. Żądamy zmian w prawie lokalnym naszego miasta, które ograniczą powierzchniowo rozbudowę zakładu Kronospan i będą ją utrzymywać w stosownych ryzach.

3. Żądamy zmian w prawie państwowym, aby gigantyczna spalarnia wieloopałowa firmy Kronospan Mielec została zaliczona do dużego obiektu energetycznego i podlegała pod standardy emisyjne i zapobiegania zanieczyszczeniom jak dla obiektów energetycznego spalania!

4. Żądamy natychmiastowego utworzenia delegatury WIOŚ w naszym mieście wraz z jednostką inspekcyjną i profesjonalnym laboratorium!

5. Nie zgadzamy się na pogłębianie eutanazji osiedla Mościska, które jest usytuowane najbliżej zakładu Kronospan i najbardziej odczuwa niekorzystny wpływ instalacji na zdrowie i codzienny byt.

6. Żądamy zakazu spalania w piecach zakładu odpadów derwnopochodnych i budowy nowej instalacji dla odpadów!

7. Nie zgadzamy się na jawnie realizowany podział inwestycji skumulowanej, który trwa przeszło 20 lat i trwa nadal przy zgodzie administracji kęsając drobnymi kawałkami nasze środowisko lokalne!

8. Nie zgadzamy się na wydanie kolejnego pozwolenia zintegrowanego bez nakazu pełnej hermetyzacji zakładu i jego składowisk oraz ograniczeń emisji wszystkich zanieczyszczeń gazowych co najmniej o 90 proc. w stosunku do obecnych!

Strona społeczna

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe