Kilka tysięcy osób protestowało przeciwko zakładowi Kronospan. Przynieśli czerwone kartki dla polityków [FOTO, VIDEO]

  • 10.06.2018, 17:27 (aktualizacja 10.06.2018 18:52)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Kilka tysięcy osób protestowało przeciwko zakładowi Kronospan. Przynieśli czerwone kartki dla polityków [FOTO, VIDEO] SzB Każdy protestujący miał ze sobą czerwoną kartkę, którą pokazał lokalnym politykom za małą aktywność w walce o czyste powietrze.
Mielczanie i mieszkańcy regionu ponownie wyszli na ulice, żeby protestować przeciwko działalności zakładowi Kronospan. Tym razem kilkutysięczna manifestacja przeszła od Pomnika Wolności pod Urząd Miejski. Tam do zgromadzonych przemówił - pełniący funkcję Prezydenta Fryderyk Kapinos.

Manifestacja rozpoczęła się punktualnie o godz 15 koło Pomnika Wolności. Tam organizatorzy protestu wyjaśnili, dlaczego doszło do kolejnego protestu. 

- Na pewno to nie jest próba powtórzenia pierwszego protestu. Ruch społeczny, który kilka miesięcy powstał ma trzymać rękę na pulsie. Urzędnicy i politycy mają realny wpływ na tę sytuację. Chcemy, żeby użyli swoich narzędzi w odpowiedni sposób. Po pierwszym proteście widzimy aktywność polityków i to pokazuje, że nasze działania mają sens. Ale aktywność polityków obecnie nie jest taka jak trzeba, dlatego poprzez ten protest chcemy pokazać im, że trzymamy rękę na pulsie. To jest niesamowite, że w tym mieście pokazujemy, że jednak potrafimy podnieść głowy i potrafimy wyjść i pokazać swój sprzeciw - powiedział nam Piotr, jeden z protestujących. 

Protestujący przynieśli swoje postulaty do Urzędu Miejskiego. Tam do nich przemówił pełniący funkcję Prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos: 

Zobacz i posłuchaj przemówień pod pomnikiem Wolności:

Zobacz jak wyglądało spotkanie pod Urzędem Miasta:

 

Szymon Burek

Zdjęcia (64)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ja
Ja 10.06.2018, 18:56
I tak z kilkuset osób zrobiono kilka tysięcy!

Pozostałe