Ruszył nowy przetarg na budowę hali MOSIR w Mielcu

  • 9.06.2018, 10:17 (aktualizacja 09.06.2018 10:36)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Ruszył nowy przetarg na budowę hali MOSIR w Mielcu
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił dzisiaj przetarg na budowę hali sportowej w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”.

 – To będzie wspaniały obiekt, służący nie tylko drużynom i kibicom sportów halowych, ale także rekreacji mielczan. Liczymy także na organizację imprez o większym znaczeniu, np. międzynarodowym – powiedział Pełniący Funkcję Prezydenta miasta Mielca Fryderyk Kapinos. Nowa hala będzie miała 3060 miejsc, pełnowymiarową halę treningową, halę rekreacyjną, ściankę wspinaczkową, kompleks basenowy z główną, ośmiotorową niecką i trybunami na blisko 400 osób. Wykonawcę tej najważniejszej obecnie inwestycji miejskiej poznamy najprawdopodobniej wczesną jesienią, a prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Zgodnie z założeniami przetargu, hala ma powstać w 28 miesięcy (4 miesiące na przygotowanie projektu, 24 miesiące na budowę).

 

Szymon Burek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
mkt
mkt 9.06.2018, 11:48
Decyzja o budowie powinna być podjęta przez nowa rade i nowego prezydenta po wyborach. Pan Kapinos jest tylko zarządca i nie powinien podejmować kluczowych decyzji dla miasta. Wiele osób wskazuje że należny ponownie przeanalizować lokalizacje hali, gdyż obecne miejsce jest w centrum miasta i nie nadaje się na taka inwestycje.

Pozostałe