Dziura w centrum miasta. Mieszkańcy ul. Solskiego interweniują!

  • 8.06.2018, 11:19 (aktualizacja 08.06.2018 11:29)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Dziura w centrum miasta. Mieszkańcy ul. Solskiego interweniują! Msk
Mieszkańcy bloków przy ulicy Solskiego w Mielcu są oburzeni, bo ich dzieci nie mają gdzie grać w piłkę. Zamiast placu zabaw i piaskownicy przy blokach jest dziura w ziemi, wypełniona piaskiem, którą nie bez powodu nazywają kuwetą dla kotów.

Dzieci upodobały sobie do gry w piłkę trawnik między blokami. Tam, z braku innej możliwości, spędzają czas, odkąd zrobiło się ciepło. I z tego powodu zrodził się konflikt. Nie wszyscy mieszkańcy chcą, aby dzieci kopały piłkę pod blokiem. Bo niszczą trawnik, bo niszczą ogródek czy też pranie wywieszone na polu. Pozostaje więc pytanie, gdzie mają to robić? 

Tabliczka niezgody

Teren między blokami należy do urzędu miasta, lecz odpowiada za niego Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych, który pewnego dnia w związku z telefonem mieszkanki osiedla, pragnącej chronić zieleń, umieścił na trawniku tabliczkę z napisem zakazującym grę w piłkę.

- Ręcznie dopisany został na niej także obszar, który obejmuje ten zakaz, czyli od śmietnika do chodnika - mówi jedna z kobiet mieszkających w pobliżu. Tymczasem, gdy tabliczka się  pojawiła, rodzice dzieci grających pod blokiem w piłkę postanowili się temu przeciwstawić. Po kilku telefonach wykonanych do straży miejskiej, urzędu miasta i MZBM-u, jedna z mieszkanek ulicy zadzwoniła do nas. - Jak nasze dzieci mogą komuś przeszkadzać, przecież to normalne, że muszą  jakoś spędzać czas. Robią to więc między blokami, przed którymi niestety nie ma dla nich miejsca do zabawy - mówi kobieta. - Dlaczego ktoś ma karać je za to, że nie mają gdzie grać w piłkę  - dodają mieszkanki bloków, z którymi udało nam się porozmawiać.

Jak się dowiedzieliśmy, gdy ktoś zadzwoni do MZBM-u z informacją, że trawnik, za który administrator budynku odpowiada, jest niszczony, ten bez sprawdzenia, czy tak rzeczywiście jest, postawi tabliczkę z informacją - jak w tym przypadku - zakazującą grę w piłkę. Gdy znajdą się jednak osoby, które się z tym nie zgadzają i napiszą do instytucji w tej sprawie stosowne pismo, wówczas ten taką tabliczkę najprawdopodobniej ściągnie.

Plac zabaw za daleko

Co prawda, na osiedlu znajduje się plac zabaw, zlokalizowany jest jednak zdecydowanie dalej od bloków, bo za ulicą i laskiem. Tam dzieci musiałyby znajdować się pod opieką rodziców, tutaj są niemal ciągle pod ich kontrolą.  - W sytuacji, gdy mieszka tu sporo małych dzieci, miejsce przeznaczone dla nich do zabawy powinno znajdować się między blokami - mówi jedna z mieszkanek  pobliskiego bloku. Tak jednak nie jest i - jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miasta - w najbliższym czasie nie będzie, gdyż w budżecie na ten rok nie została  zaplanowana tam budowa placu zabaw dla dzieci, nie mówiąc już o boisku do gry w piłkę. Mieszkańcy łatwo poddać się jednak nie zamierzają. Postanowili walczyć o zmianę sytuacji. Piszą do magistratu list, w którym przedstawiają problem. - Mamy nadzieję, że zostaniemy wysłuchani - mówią.

Wygodę mają koty

Na razie zamiast miejsca, w którym dzieci mogłyby się między blokami bawić, jest jedynie kawałek wybrukowanego placu z dziurą w ziemi, w której znajduje się piasek.

 - Kiedyś była tu duża piaskownica, jakiś czas temu zdemontowali ją jednak, pozostawiając dziurę, w której teraz tylko załatwiają się koty  - opowiada mieszkanka bloku przy ulicy Solskiego.  

 

Msk

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
dziobak
dziobak 9.06.2018, 10:35
Dobre!!!
1.Jak trzeba zaparkować, żeby pójść do do sklepu lub na stadion to teren jest mieszkańców, ale jak naprawić dziurę to już teren gminy miejskiej. MZBM powinien szybko dziurę naprawić, a jeśli ma to robić miasto to niech zbiera czynsz od MZBM za użytkowanie miejskiej zieleni.
2. Niech się zajmą wnukami albo prawnukami, a jeśli nie mają swoich to niech nie przeszkadzają innym. To chyba normalne, że małe dzieci bawią się pod oknami bloku, a matki doglądają je z okien bloku. Skarżącym babom proponuję wycieczkę do Holandii i powrót do nowego mieszkanka przy ul. królowej Jadwigi 66
Kriss
Kriss 9.06.2018, 06:57
Małe dzieci także pod blokiem, mają być pod stałą opieką rodziców. Tak stanowi prawo. Ale wygodne klany mamusiek wolą poplotkować, wypalić papieroska i wypić kawkę z psiapsiółkami, zamiast dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci (taka obserwacja). To samo dotyczy zakupów w sklepach, gdy brzdąc w kolejce przy kasie terroryzuje innych klientów, a mamuśka nie reaguje. Drogie mamy: dzieci nie puszcza się samopas. A w tamtej części osiedla, macie: plac zabaw na sp6, boiska boczne stadionu, no i zrewitalizowane planty. A jak ktoś chce, to po drugiej stronie stadionu jest ODK...
dziobak
dziobak 9.06.2018, 10:38
Chodzi o to, żeby dziecko miało się czym zająć kiedy mama gotuje obiad i jednocześnie mogła na nie zerkać.
Bez jaj
Bez jaj 8.06.2018, 16:40
Trawnik między blokami na Solskiego? Przecież tam są parkingi i stoją samochody. To nie jest miejsce na boisko. A takie boisko jest. Obok stadionu i o otwartym dostępie dla wszystkich chcących.
Michał Piecykowski
Michał Piecykowski 9.06.2018, 00:52
Chodzi o małe dzieci, które mogłyby się bawić same pod blokiem, a rodzice mogliby je doglądać z okien. Na Solskiego między blokami atrakcją dla dzieci ma być dziura z piaskiem pełna odchodów? A dzieci jest tutaj sporo, które nie mają jak się bawić a na dodatek są narażone na krzyki i pretensje starszych mieszkańców osiedla, którym przeszkadza że dzieciaki grają w piłkę. Wstyd dla Urzędu Miasta i MZBN-u że nic z tym nie robią!

Pozostałe