Podkarpacka premiera słynnej "Zimnej Wojny" w Rzeszowie [FOTO]

  • 6.06.2018, 10:58 (aktualizacja 06.06.2018 11:05)
  • UMWP
Podziel się:
Oceń:
Podkarpacka premiera słynnej "Zimnej Wojny" w Rzeszowie [FOTO] M. Mileńczuk
To był wyjątkowy wieczór w rzeszowskim WDK-u! Na regionalną premierę filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego przyjechali odtwórcy głównych ról - Tomasz Kot i Joanna Kulig.

Nie zabrakło też autora zdjęć Łukasza Żala i Ewy Puszczyńskiej - producentki z firmy Opus Film. Tak jak w Cannes było wzruszająco i z gromkimi brawami.

„Zimna wojna” to dzieło Pawła Pawlikowskiego – laureata Oscara za film „Ida”. Światowa premiera „Zimnej wojny’ odbyła się podczas 71. Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie obraz został nie tylko rewelacyjnie przyjęty przez festiwalową publiczność, ale także wyróżniony prestiżową nagrodą dla najlepszego reżysera.

Film wejdzie do kin już w ten weekend, 8 czerwca. Oprócz Joanny Kulig i Tomasza Kota w obsadzie znaleźli się także m.in. Agata Kulesza, Adam Woronowicz i Borys Szyc. Scenariusz Paweł Pawlikowski napisał wspólnie z Januszem Głowackim. 

Na rzeszowskiej prapremierze nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu. Zarząd województwa reprezentował wicemarszałek Bogdan Romaniuk oraz członek zarządu Piotr Pilch. Był przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś z radnymi oraz przewodniczący rady Rzeszowa Andrzej Dec. 

Najnowsze dzieło Pawlikowskiego to historia z lat 50. i 60. XX wieku. Na tle wielkich wydarzeń historycznych w Polsce i Europie rozgrywa się relacja wielkiej, ale zarazem trudnej miłości Zuli i Wiktora. Ważnym bohaterem filmu jest też wyjątkowa muzyka – ludowa i jazzowa.

Pokaz był także pierwszą premierą filmu fabularnego dofinansowanego przez Podkarpacką Komisję Filmową w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Fundusz utworzyły wspólnie województwo podkarpackie i miasto Rzeszów. W ten sposób  dwa samorządy zyskały szansę promowania marki Rzeszowa i Podkarpacia w prestiżowych projektach filmowych. Ekipa  filmowa realizowała zdjęcia na Podkarpaciu w Kalwarii Pacławskiej.

UMWP

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe