Wieczór słowa i muzyki. Mieleccy literaci zainaugurowali nowy cykl spotkań

  • 31.05.2018, 17:23
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Wieczór słowa i muzyki. Mieleccy literaci zainaugurowali nowy cykl spotkań
W piątek 25 maja 2018 r., w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu, po raz pierwszy w Mielcu, byliśmy świadkami „Wieczoru słowa i muzyki”, podczas którego zaprezentowana została poezja członków Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, zaś jej uzupełnieniem była piękna muzyka w wykonaniu uczniów zasłużonej mieleckiej szkoły artystycznej.

   Po powitaniu gości, przez wicedyrektora Szkoły Ireneusza Szelę i prezesa MTL Zbigniewa Michalskiego, rozpoczęła swój występ Maria Miś – uczennica Wydziału Wokalnego. Z akompaniamentem Katarzyny  Racławskiej wykonała ona  dwie pieśni Stanisława Niewiadomskiego. W rolę konferansjera wcielił się prezes Zbigniew Michalski. Prezentacji poezji podjęły się Aleksandra Kościelna i Anita Róg. Odczytały one w trzech antraktach, z aktorskim zacięciem, wiersze o kluczu majowym. Jako drugi z młodych muzyków wystąpił Konrad Sosiński – kontrabas. Wykonał on Walca – Miniaturę Ryszarda Kuska. Akompaniował mu Sławomir Kusek. Trzecią przedstawicielką Szkoły Muzycznej była Kinga Chrobak. Wykonała ona, z akompaniamentem Katarzyny Racławskiej dwie pieśni Stanisława Moniuszki. W znakomitym finale tego spotkania wystąpił skrzypek Michał Tulik. Wykonał on, z akompaniamentem Sławomira Kuska, „Symfonię hiszpańską” Edwarda Lato.   

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe