Wieczór słowa i muzyki. Mieleccy literaci zainaugurowali nowy cykl spotkań

  • 31.05.2018, 17:23
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Wieczór słowa i muzyki. Mieleccy literaci zainaugurowali nowy cykl spotkań
W piątek 25 maja 2018 r., w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu, po raz pierwszy w Mielcu, byliśmy świadkami „Wieczoru słowa i muzyki”, podczas którego zaprezentowana została poezja członków Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, zaś jej uzupełnieniem była piękna muzyka w wykonaniu uczniów zasłużonej mieleckiej szkoły artystycznej.

   Po powitaniu gości, przez wicedyrektora Szkoły Ireneusza Szelę i prezesa MTL Zbigniewa Michalskiego, rozpoczęła swój występ Maria Miś – uczennica Wydziału Wokalnego. Z akompaniamentem Katarzyny  Racławskiej wykonała ona  dwie pieśni Stanisława Niewiadomskiego. W rolę konferansjera wcielił się prezes Zbigniew Michalski. Prezentacji poezji podjęły się Aleksandra Kościelna i Anita Róg. Odczytały one w trzech antraktach, z aktorskim zacięciem, wiersze o kluczu majowym. Jako drugi z młodych muzyków wystąpił Konrad Sosiński – kontrabas. Wykonał on Walca – Miniaturę Ryszarda Kuska. Akompaniował mu Sławomir Kusek. Trzecią przedstawicielką Szkoły Muzycznej była Kinga Chrobak. Wykonała ona, z akompaniamentem Katarzyny Racławskiej dwie pieśni Stanisława Moniuszki. W znakomitym finale tego spotkania wystąpił skrzypek Michał Tulik. Wykonał on, z akompaniamentem Sławomira Kuska, „Symfonię hiszpańską” Edwarda Lato.   

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe