Kontrakt na Black Hawki podpisany. Policja otrzyma dwie maszyny z Mielca

  • 30.05.2018, 12:58 (aktualizacja 30.05.2018, 14:48)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Kontrakt na Black Hawki podpisany. Policja otrzyma dwie maszyny z Mielca S. Burek Umowę podpisali: Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu PZL Mielec.
Na terenie Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu podpisano dziś kontrakt na produkcję i dostawę dwóch śmigłowców S-70i Black Hawk. Umowę podpisali: Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu PZL Mielec.

 

Posłuchaj wypowiedzi Rzecznika Prasowego KGP mł. insp. Mariusza Ciarka

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zobacz jak wyglądał moment podpisania kontraktu:

Jak zapewniał Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, śmigłowce będą wspierać policyjne akcje antyterrorystów. Śmigłowce z Mielca zastąpią stare ponad 35-letnie helikoptery Mi-8. O tym, ze Policja planuje zakup mieleckich maszyn, mówiło się już od kilku tygodni. Do mediów docierały śladowe informacje. Kontrakt, który podpisano dziś na terenie PZL otwiera możliwość zakupu kolejnych śmigłowców. PZL ze swojej strony zapewnia także wyszkolenie kadry, która będzie latać śmigłowcami, a także zapewni pełną obsługę serwisową. Maszyny prawdopodobnie zostaną przekazane już w 2019 roku. 

- Drodzy Państwo nalezą się Wam gratulacje. Tutaj gratuluję szczególnie Komendantowi Policji, że ten proces negocjacji kończy się podpisaniem kontraktu, dzięki któremu polska policja zostanie wyposażona w znakomity sprzęt. Da instrumenty policji, żeby jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo Polaków - powiedział w Mielcu Minister MSWiA Joachim Brudziński

Wypowiedź prezesa PZL Mielec Janusza Zakęckiego:

Wypowiedz Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka:

Obecnie policja eksploatuje 11 śmigłowców: transportowych, wielozadaniowych, patrolowo-obserwacyjnych. Stacjonują w sześciu bazach na terenie kraju: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu i Łodzi. Najmłodszy policyjny śmigłowiec ma 13 lat, a najstarszy 47. Koszty utrzymania najstarszych maszyn przekraczają granice opłacalności. Do tego część śmigłowców odbiega od obecnych standardów, w szczególności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa policjantów i możliwości transportowo - bojowych.

Zakupione maszyny przeznaczone są do zadań desantowo - transportowych. Będą służyły w trakcie działań realizowanych przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Od sprawności i wyszkolenia policyjnych komandosów, a także od możliwości technicznych śmigłowców, zależy ludzkie życie i zdrowie oraz powodzenie podejmowanych działań.

 

 

Szymon Burek

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mix Max
Mix Max 30.05.2018, 14:57
Dlaczego nie było przetargu? To mało demokratyczne. Dlaczego nie pozwolono na składanie innych ofert? Coś tu śmierdzi. Ktoś ma dostać prowizję????!!!!
Jaki przetarg?
Jaki przetarg? 31.05.2018, 07:08
Bo policja wybrała, czym chce latać. Czy się to konkurencji podoba, czy też nie...

Pozostałe