Już jutro odbędzie się jubileuszowa Parada Konna w Żarówce.

  • 26.05.2018, 12:07 (aktualizacja 28.05.2018 12:14)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Już jutro odbędzie się jubileuszowa Parada Konna w Żarówce.
Tegoroczna impreza zaplanowana na niedzielę rozpocznie się o godzinie 13.30 na stadionie sportowym w Żarówce (gmina Radomyśl Wielki).

Parada Konna to impreza powstała z pasji do koni. Na jej realizację zdecydowali się ponad dekadę temu Józefa Smagacz, radna Rady Miejskiej i członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, wraz sołtysem Aleksandrem Mrozem, znanym pasjonatem i hodowcą koni. Z lokalnej imprezy parada szybko stała się wydarzeniem o zasięgu ponadwojewódzkim. Przeznaczona jest do miłośników zwierząt, w szczególności koni. - Co roku staramy się urozmaicać imprezę. Zapraszamy zatem wszystkich do Żarówki w niedzielę 27 maja. Na pewno będzie co oglądać – mówi Józefa Smagacz.

Program imprezy

Parada rozpocznie się o godz. 12 mszą święta w kaplicy w Żarówce. Po niej odbędzie się przejazd zaprzęgów z Józefem Piłsudskim i legionistami przez wieś, a następnie prezentacja zaprzęgów na miejscowym boisku. W tym roku, z racji obchodów 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, event został wzbogacony o inscenizację historyczną w wykonaniu aktorów z Lublina. Przedstawią oni scenę przekazania władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu przez Radę Regencyjną. Nie obędzie się też bez pieśni legionowych. Atrakcje czekają także na dzieci, będzie m.in. układanie niepodległościowych puzzli.

Konkursy powożenia i czempionaty

Na godz. 13.30 zaplanowane jest oficjalne otwarcie jubileuszowej parady, po którym będzie można zobaczyć kadryl w wykonaniu uczennic Szkółki Jeździeckiej Stadniny Koni LUNA. Tradycyjnie głównym punktem imprezy będą konkursy powożenia amatorskich zaprzęgów parokonnych i czempionaty hodowlane klaczy rasy śląskiej i zimnokrwistej.

Koncert i potańcówka

Wieczorem, o godz. 19, rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru: Damiana Holeckiego z zespołem. Imprezę zakończy zabawa taneczna, którą poprowadzi Alamba Band.

Msk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe