Już jutro odbędzie się jubileuszowa Parada Konna w Żarówce.

  • 26.05.2018, 12:07 (aktualizacja 28.05.2018, 12:14)
  • Msk

Podziel się:

Oceń:

Już jutro odbędzie się jubileuszowa Parada Konna w Żarówce.
Tegoroczna impreza zaplanowana na niedzielę rozpocznie się o godzinie 13.30 na stadionie sportowym w Żarówce (gmina Radomyśl Wielki).

Parada Konna to impreza powstała z pasji do koni. Na jej realizację zdecydowali się ponad dekadę temu Józefa Smagacz, radna Rady Miejskiej i członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, wraz sołtysem Aleksandrem Mrozem, znanym pasjonatem i hodowcą koni. Z lokalnej imprezy parada szybko stała się wydarzeniem o zasięgu ponadwojewódzkim. Przeznaczona jest do miłośników zwierząt, w szczególności koni. - Co roku staramy się urozmaicać imprezę. Zapraszamy zatem wszystkich do Żarówki w niedzielę 27 maja. Na pewno będzie co oglądać – mówi Józefa Smagacz.

Program imprezy

Parada rozpocznie się o godz. 12 mszą święta w kaplicy w Żarówce. Po niej odbędzie się przejazd zaprzęgów z Józefem Piłsudskim i legionistami przez wieś, a następnie prezentacja zaprzęgów na miejscowym boisku. W tym roku, z racji obchodów 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, event został wzbogacony o inscenizację historyczną w wykonaniu aktorów z Lublina. Przedstawią oni scenę przekazania władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu przez Radę Regencyjną. Nie obędzie się też bez pieśni legionowych. Atrakcje czekają także na dzieci, będzie m.in. układanie niepodległościowych puzzli.

Konkursy powożenia i czempionaty

Na godz. 13.30 zaplanowane jest oficjalne otwarcie jubileuszowej parady, po którym będzie można zobaczyć kadryl w wykonaniu uczennic Szkółki Jeździeckiej Stadniny Koni LUNA. Tradycyjnie głównym punktem imprezy będą konkursy powożenia amatorskich zaprzęgów parokonnych i czempionaty hodowlane klaczy rasy śląskiej i zimnokrwistej.

Koncert i potańcówka

Wieczorem, o godz. 19, rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru: Damiana Holeckiego z zespołem. Imprezę zakończy zabawa taneczna, którą poprowadzi Alamba Band.

Msk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe