Starosta Zbigniew Tymuła odznaczony Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza

  • 22.05.2018, 22:41 (aktualizacja 22.05.2018 22:42)
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
Starosta Zbigniew Tymuła odznaczony Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza
Za szczególne zasługi na rzecz ochotniczych straży pożarnych Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła został odznaczony honorowym medalem. Wyróżnienie wręczono podczas Wojewódzkiego Dnia Strażaka w niedzielę, 20 maja.

Medal im. Bolesława Chomicza, jednego z polskich organizatorów straży pożarnej, przyznawany jest osobom zaangażowanym w rozwój i umacnianie Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Wyróżnienie to starosta mielecki Zbigniew Tymuła otrzymał wraz z dziewięciorgiem innych osób – na wniosek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP i przy akceptacji Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP. Wręczenia medali dokonał obecny na uroczystości Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego ZOSP RP. 

Podczas uroczystości Wojewódzkiego Święta Strażaka w Mielcu wręczono także kilkadziesiąt innych odznaczeń państwowych i resortowych. Uroczystość stała się też okazją do uczczenia 150-lecia działalności jednostek ochotniczej straży pożarnej na terenie powiatu mieleckiego. Z tej okazji samorząd powiatu mieleckiego wręczył 22 jednostkom OSP sprzęt o wartości przeszło 100 tys. złotych. Ochotnicy działający na terenach zagrożonych podtopieniami i powodziami wzbogacili się w ten sposób w nowe motopompy i agregaty prądotwórcze.

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe