Powiat podarował strażakom sprzęt o wartości 100 tys. złotych

 • 21.05.2018, 22:46 (aktualizacja 21.05.2018 22:51)
 • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
Powiat podarował strażakom sprzęt o wartości 100 tys. złotych
22 jednostki OSP otrzymały od władz samorządowych Powiatu Mieleckiego strażacki sprzęt: motopompy i agregaty prądotwórcze. Okazją do wręczenia ochotnikom prezentów była uroczystość zorganizowana z okazji 150-lecia działalności OSP na terenie powiatu mieleckiego.

Jubileusz 150-lecia działalności OSP połączony został z Wojewódzkim Dniem Strażaka. Uroczystości odbyły się w niedzielę, 20 maja. Strażacy najpierw wzięli udział w mszy świętej w Parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu, a następnie, w uroczystym pochodzie, przemaszerowali na stadion „Gryfu”. 
Na sportowym obiekcie odbył się uroczysty apel z udziałem kilkudziesięciu pocztów sztandarowych. Spotkanie stało się okazją do wręczenia państwowych i korporacyjnych wyróżnień i medali, a także – przekazania świętującym ochotnikom prezentów. 

Samorząd Powiatu Mieleckiego, z okazji 150-lecia działalności jednostek OSP na terenie powiatu, przekazał przedstawicielom lokalnych jednostek osiem motopomp oraz czternaście agregatów prądotwórczych. Sprzęt został zakupiony ze środków własnych powiatu (wysokości 50 800 złotych) oraz przy pomocy dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie opiewającego na 50 tys. złotych. Otrzymały go jednostki, które działają na terenach zagrożonych podtopieniami i powodziami.

- Wierzę, że przekazany sprzęt wspomoże waszą codzienną pracę – mówił starosta mielecki Zbigniew Tymuła podczas wręczania strażakom przyrzeczeń przekazania sprzętu. Staroście towarzyszyła wicestarosta Maria Napieracz oraz członek zarządu Dawid Uzar. 

Które jednostki otrzymały sprzęt? 

Motopompa WT – 40X:

 1. OSP Gliny Małe 
 2. OSP Szafranów
 3. OSP Gawłuszowice
 4. OSP Podleszany
 5. OSP Rzochów
 6. OSP Przykop
 7. OSP Malinie II
 8. OSP Izbiska

Agregat prądotwórczy Honda EA 3000:

 1. OSP Sadkowa Góra
 2. OSP Łysaków
 3. OSP Kliszów 
 4. OSP Krzemienica
 5. OSP Złotniki
 6. OSP Domacyny
 7. OSP Biały Bór
 8. OSP Łączki Brzeskie
 9. OSP Partynia
 10. OSP Podborze
 11. OSP Zgórsko
 12. OSP Grochowe I
 13. OSP Malinie I
 14. OSP Wadowice Dolne
Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe