W mieleckim szpitalu będą bezpłatne badania kolonoskopowe. Rusza program profilaktyczny

  • 17.05.2018, 09:11 (aktualizacja 17.05.2018 09:37)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
W mieleckim szpitalu będą bezpłatne badania kolonoskopowe. Rusza program profilaktyczny
180 darmowych kolonoskopii wykona zainteresowanym mieszkańcom miasta Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Lecznica wygrała konkurs ofert na realizację programu profilaktycznego opracowanego przez magistrat.

Pierwszy etap „Programu profilaktycznych badań kolonoskopowych dla mieszkańców miasta Mielca na lata 2018-2019” będzie realizowany od początku czerwca do końca bieżącego roku. Za kwotę 99 tys. złotych wykonanych zostanie 180 badań u mieszkańców Mielca w wieku 66-70 lat.

Zadaniem programu będzie zmniejszenie liczby zachorowań na raka jelita grubego. Choroba ta dotyka coraz więcej mieszkańców województwa, a w latach 2011-2013 przyczyniła się do ponad 11% wszystkich zgonów. Tymczasem – jak pokazują dobre praktyki profilaktyczne – badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego pozwalają rozpoznać już drobne zmiany przedrakowe, a także zachować dobre rokowania u chorych z rozpoznaniem ustalonym we wczesnych stopniach zaawansowania.

Informacje o sposobie rejestracji na profilaktyczne badania kolonoskopowe przekazane zostaną już wkrótce.

Warto dodać, że oprócz badań, mielecki szpital zajmie się również przeprowadzeniem dwóch seminariów na temat profilaktyki raka jelita grubegodla Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz klubów seniora.

Szymon Burek

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
JG
JG 22.06.2018, 20:14
Uffff, to chyba zmyłka. Pewnie chodzi kronoskopowe. Zielony mielec, pozytywni ludzie, liberalna cenzura, a tu "rak" (?) To na pewno pomyłka.
jb2
jb2 17.05.2018, 11:46
po co piszecie dodaj komentarz jak blokujecie wysłane
kuba
kuba 17.05.2018, 11:42
zanim podadzą jak się zarejestrować to już nie będzie miejsc, bo pracownicy szpitala zarejestrują swoich znajomych.. Tak jest przy każdej podobnej akcji..

Pozostałe