Festiwal w Łańcucie z mieleckim akcentem

  • 14.05.2018, 15:44
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Festiwal w Łańcucie z mieleckim akcentem
Gwiazdy światowego formatu, koncerty, musicale, opera. Podczas 57. edycji Muzycznego Festiwalu w Łańcucie będzie się sporo działo. Wystąpi nawet robot, który zagra koncert. Jedną z atrakcji są dodatkowe koncerty w regionie. Taki właśnie koncert, poprzedzający premierę łańcuckiego festiwalu, odbył się 13 maja w Mielcu.

Mielecka publiczność bardzo lubi koncerty plenerowe, więc z zadowoleniem przyjęła fakt, że koncert odbył się w parku Oborskich. Zagrali wirtuozi klarnetu i akordeonu Robert Mosior i Paweł Paluch, a słowo wstępne wygłosiła Elżbieta Lewicka, znana dziennikarka muzyczna Radia Rzeszów, którą mielecka publiczność zna także jako prowadzącą niektóre koncerty Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. W parku Oborskich usłyszeliśmy znane muzyczne kompozycje, zagrane w duecie dwóch wybitnych artystów. Robert Mosior jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie, pierwszym klarnecistą Filharmonii Podkarpackiej, nauczycielem gry na klarnecie w Zespole Szkół Muzycznych w Rzeszowie. Ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia, a także wiele koncertów w Polsce i za granicą. Paweł Paluch ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie. Swe umiejętności artystyczne i pedagogiczne doskonalił na międzynarodowych kursach mistrzowskich. Prowadził działalność koncertową jako solista i kameralista, występując w kraju i za granicą. Posiada w swym artystycznym dorobku liczne nagrania. Jest laureatem nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Pracuje jako nauczyciel gry na akordeonie w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie, wykłada na Uniwersytecie Rzeszowskim i w krakowskiej Akademii Muzycznej. Gośćmi specjalnymi tego koncertu byli Władysław Ortyl, marszałek województwa, a także Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej i jednocześnie dyrektor Festiwalu Muzycznego w Łańcucie.

Szymon Burek

Zdjęcia (41)

Podpięte galerie zdjęć:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe