PZL Mielec wycofuje się z zamówienia samolotów morskich dla Straży Granicznej

  • 12.05.2018, 13:09
  • Bartosz Kicior

Podziel się:

Oceń:

PZL Mielec wycofuje się z zamówienia samolotów morskich dla Straży Granicznej fot. Wikimedia PZL Mielec odrzuciło możliwość sprzedaży dwóch M28 dla Straży Granicznej
Straż Graniczna, a dokładnie MSWiA, zapowiedziała chęć kupienia nowych samolotów morskich. Poprzednie zamówienie zrealizowały zakład PZL w Mielcu. Tym razem jednak podjęto decyzję o nieskładaniu oferty.

Kolejna historia z udziałem MSWiA i PZL Mielec, choć o dziwo niezwiązana z Black Hawkami. Chodzi o samoloty wodne M28 Skytruck, używane przez Straż Graniczną. Ministerstwo postanowiło kupić dwie nowe maszyny. Dotychczas to właśnie mieleckie zakłady zaopatrywały Straż w sprzęt lotniczy. Pomimo że MSWiA rozpisało ofertę na dokładnie takie same samoloty, PZL nie chciało brać udziału w zamówieniu.

Oto oficjalne oświadczenie firmy:

Po dokładnym przeanalizowaniu wymagań zawartych w ogłoszonym przez Komendę Główną Straży Granicznej przetargu PZL Mielec podjął decyzję, aby nie odpowiadać ofertą na to zamówienie. Ze względu na tajemnicę handlową niewłaściwe byłoby dalsze komentowanie, ale decyzja ta nie powinna być traktowana jako wskazówka, że nie będziemy wykorzystywać innych możliwości dla platformy M28.

Zamówienie prawdopodobnie przejmie firmy z Austrii.

Bartosz Kicior

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe