Strona, na której sprawdzisz stan powietrza, poziom hałasu i mapę zanieczyszczeń w Mielcu

  • 11.05.2018, 12:48
  • Bartosz Kicior
Podziel się:
Oceń:
Strona, na której sprawdzisz stan powietrza, poziom hałasu i mapę zanieczyszczeń w Mielcu fot. strona powietrze.mieleckie.pl Od ponad półtora roku istnieje strona z pomiarami jakości powietrza w Mielcu
Urząd Miejski w Mielcu już jakiś czas temu uruchomił stronę powietrze.mielckie.pl, gdzie na bieżąco prezentowane są dane odnośnie stężenia szkodliwych pyłów i związków chemicznych, warunki pogodowe czy poziom hałasu. Większość informacji aktualizowana jest co godzinę.

Stan jakości mieleckiego powietrza od niedawna stał się bardzo popularnym tematem. Mielczanie zaczęli martwić się o to, czym oddychają. Niektórzy używają specjalnych aplikacji do pomiaru poziomu zanieczyszczeń. Okazuje się, że Urząd Miejski w Mielcu stworzył swoją stronę, na której z dużą dokładnością prezentuje aktualne dane ze stacji pomiarowych. Co więcej, dane aktualizowane są co godzinę.

Link do strony powietrze.mieleckie.pl

Informacje, które znajdziemy to:

  • Stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu na terenie Mielca
  • Poziom hałasu
  • Warunki atmosferyczne: temperaturę, ciśnienie, wilgotność powietrza, siłę i kierunek wiatru
  • Poziom zanieczyszczeń chemicznych: lotnych związków organicznych i formaldehydu
  • Mapę zanieczyszczeń

Przykładowe pomiary:

strona z zanieczyszczeniami w mielcu

 

Bartosz Kicior
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe