Strażacy świętowali. Wszyscy doceniamy ich służbę [ZDJĘCIA]

  • 10.05.2018, 08:21
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Strażacy świętowali. Wszyscy doceniamy ich służbę [ZDJĘCIA] A. Łysoń Dzień Strażaka, to doskonała okazja do wręczenia awansów.
Mieleccy strażacy obchodzili 9 maja swoje święto. Z okazji Dnia Strażaka przypadającego w święto św. Floriana - patrona strażaków, przedstawiciele władz samorządowych złożyli im życzenia. Kilkunastu strażaków awansowało na kolejne stopnie.

- Dzisiaj podsumowujemy ostatnie 12 miesięcy funkcjonowania PSP w Mielcu. To doskonała okazja, aby podziękować pracownikom za wkład pracy przez ostatni rok, jak również podziękować współpracującym służbom za współpracę podczas działań ratowniczo-gaśniczych - mówił Starszy Brygadier Stanisław Rączka, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

- Ostatni rok był pracowity, był wypełniony zadaniami, akcjami ratowniczymi. Przez cały rok braliśmy udział w ponad 1200 zdarzeniach, co jest rekordem ostatnich kilku lat. Mamy młodą kadrę, która przez kilkanaście lat będzie służyć w naszej komendzie - dodał.

Mieleccy strażacy w ostatnich dniach zostali doposażeni w nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Trwa proces jego rejestracji.


- W tym roku mieliśmy wiele trudnych i skomplikowanych akcji, wiele pożarów, wiele miejscowych zagrożeń, zwłaszcza z udziałem samochodów przewożących ładunki niebezpieczne, gdzie musieliśmy się posiłkować specjalistycznymi grupami ratownictwa chemicznego. Jedną z trudniejszych akcji ubiegłego roku był wypadek samochodu ciężarowego w Jaślanach przewożącego farby i rozpuszczalniki - podsumowuje ostatnie 12 miesięcy komendant Stanisław Rączka.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (36)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.