Mielczanie upamiętnili zakończenie II wojny światowej [ZDJĘCIA]

  • 9.05.2018, 09:09
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Mielczanie upamiętnili zakończenie II wojny światowej [ZDJĘCIA] A. Łysoń
To już 73. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie, która przypada na dzień 8 maja. Kombatanci, przedstawiciele władz oraz organizacji patriotycznych wraz z młodzieżą szkolną oddali hołd poległym w działaniach wojennych.

Poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkowymi tablicami przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu, upamiętniającymi Żołnierzy Armii Krajowej, Żołnierzy Polskich pomordowanych przez NKWD oraz Żołnierzy Ziemi Mieleckiej poległych za Ojczyznę 

- 24 kwietnia 1945 roku zostałam ranna i leżałam w szpitalu w Pradze. Informacja o zakończeniu wojny trafiła do mnie poprzez pielęgniarki. Nie miałam szczęścia tego widzieć, ale słyszałam, jak wszyscy się cieszyli a żołnierze strzeleli z radości w górę - tak wspomina dzień zakończenia wojny Halina Radłowska, kapitan Wojska Polskiego.

Grono pedagogiczne i młodzież II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu przybliżyli zebranym najważniejsze wątki historyczne związane z zakończeniem wojny w Europie, a szkolny chór – o oprawę artystyczną wydarzenia.

Obchody zorganizowało Starostwo Powiatowe w Mielcu wraz z II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe