Spadochroniarze skoczyli 100 razy [ZDJĘCIA]

  • 4.05.2018, 15:06
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Spadochroniarze skoczyli 100 razy [ZDJĘCIA] A. Łysoń Pogoda dopisała, widoki były imponujące.
Mieszkańcy regionu przyjechali na lądowisko w Tuszowie Narodowym, aby zobaczyć spadochroniarzy w akcji, którzy w niezwykły sposób postanowili spędzić 3 maja. Razem oddali 100 skoków.  

Przez cały dzień na tuszowskie lądowisko przybywali mieszkańcy regionu, którzy lubią popatrzeć na podniebne loty. Pogoda dopisała, więc oglądających nie brakowało.

- Na pomysł stu skoków z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości wpadli przedstawiciele Aeroklubu Rzeszowskiego. U siebie w Rzeszowie nie mogli tej akcji przeprowadzić ze względu na duży ruch lotniczy, a u nas jest piękna otwarta strefa - mówi Marek Dykas, prezes Aeroklubu im. Bogusława "BODKA" Mrożka w Tuszowie Narodowym.

Skoki oddawało na zmianę 12 spadochroniarzy, byli także rezerwowi. 

- Oddałem 8482 skoki spadochronowe w swoim życiu. Mam już 71 lat. To dobry pomysł, by w taki sposób uczcić niepodległość. Skoki w takich przedsięwzięciach są rekreacyjne, a więc najprzyjemniejsze. Biorę także udział w zawodach i tam trzeba się starać, by wygrać. Oddałem już dzisiaj pięć skoków, więc jeszcze kilka razy skoczę - opowiada Józef Łuszczki, najstarszy i najbardziej doświadczony skoczek, reprezentujący Aeroklub Rzeszowski. - Przy skokach rekreacyjnych stresu nie ma, chociaż miałem osiem przypadków w życiu, że spadochron z początku nie chciał się otworzyć, ale wszystko dobrze się skończyło - dodaje z uśmiechem.

Sto skoków z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości wykonali przedstawiciele Aeroklubu Rzeszowskiego i Aeroklubu im. Bogusława "BODKA" Mrożka w Tuszowie Narodowym.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe