Wypadek! Kobieta potrącona przy ul. Sienkiewicza, jeden pas zablokowany

  • 30.04.2018, 11:27 (aktualizacja 30.04.2018, 11:35)
  • Bartosz Kicior

Podziel się:

Oceń:

Wypadek! Kobieta potrącona przy ul. Sienkiewicza, jeden pas zablokowany fot. Użytkownik Facebooka M.K. Potrącenie pieszej przy Sienkiewicza obok Warki
Dzisiaj, w poniedziałek 30 kwietnia, około godziny 10:00 doszło do wypadku przy ulicy Sienkiewicza na wysokości Restauracji Warka.

Potrącona została kobieta przechodząca przez pasy. Jeden pas został chwilowo wyłączony z ruchu. Na miejscu jest policja, która kieruje ruchem. Póki co nie wiadomo, jaki jest stan poszkodowanej.

Bartosz Kicior

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
S
S 02.05.2018, 09:55
Parking przy MBNP i w kierunku POD Metalowiec jest wystarczający problemem jest to iż wierni chcą zaparkować możliwie jak najbliżej kościoła taj jakby przejście tych 100 metrów było czymś trudnym. Piszesz o przykładzie Wielkiej Brytanii ale tam są częste sygnalizację wzbudzane dla pieszych. Na Sienkiewicza miałbyś wtedy 3 dodatkowe światła od skrzyżowania z Pisarki do Padykuły. Na Kwiatkowskiego doszły następne 5 świateł na Wolności od szpitala do Partyzantów następne patrząc na standardy Wielkiej Brytanii. Dodatkowo według tych standardów miałbyś płatne parkometry w mieście. I według standardów Wielkiej Brytanii dodajmy o wiele więcej miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. Miałbyś według tych standardów więcej bus line po których mógłby się poruszać rowerzyści jeśli nie byłoby ścieżek rowerowych. Za każde zle parkowanie namierzylibycie po 5minutach i za przekroczenie czasu na parkometrze też byś się zastanawiał czy nie masz mandatu, tam jest wiele kamer CCTV i ludzi którzy takie rzeczy dbają. Po tych doświadczeniach patrząc na Mielec to kierowca ma tu raj a pieszy istne piekło.
dziobak
dziobak 02.05.2018, 14:12
zamiast się frustrować nadmiarem miejsc parkingowych przy mieleckich kościołach to się pomódl w intencji poszkodowanych, albo zamów Mszę u księdza
dziobak
dziobak 02.05.2018, 13:51
marzy ci się proste rozwiązanie zakazać posiadania samochodu mieszkańcom blokowisk i kamienic bez oficyn, samochody tylko dla firm i mieszkańców domów jednorodzinnych. pod warunkiem parkowania na podwórzu, tego chcesz? dziwne, że nie denerwują Cię rowery oparte o drzwi do piwnicy, na klatkach, przez które nie można przejść, nie piszesz o Miejskiej Krowie Swiętej, która blokuje skrzyżowania, przejścia dla pieszych, bo przecież nie można zatrzymać się 5m wcześniej i umożliwić pieszemu przejście wtedy kiedy i tak wszyscy stoją, no ale wtedy może jakaś osobówka by się przed niego wbiła;, mam wrażenie, że boli Cie to, że nie masz samochodu, albo masz gorszy od sąsiada, no chyba, że Ci prawko zabrali za jazdę po pijaku
S
S 02.05.2018, 17:18
Myślałem że piszemy komentarze o sytuacji w której jest teraz wielu pieszych w Mielcu jednak Pan po argumentach i kontrargumentach dotyczących jak to funkcjonuje w cywilizowanych krajach po prostu uwidacznia swoją agresję oceniając mnie i próbując wcisnąć mi to iż jestem lub nie kierowcą mało tego, bawi się Pan we wróżki i zgaduje jak mam samochodów. Rozczaruje Pana, bo to czy jestem lub nie kierowcą nie ma najmniejszego znaczenia w tym że w Mielcu dochodzi do częstych potrąceń pieszych. Życzę Panu aby ani Pan ani Pana bliscy nie byli nigdy ofiarami takiego wypadku. Zarówno jako pieszy ani jako kierowca.
S
S 01.05.2018, 22:33
W Mielcu jest mało miejsc parkingowych? Nie ma takiego miasta w Polsce gdzie jest tyle miejsc parkingowych co w Mielcu.Przy kościele MBNP jest duży parking i dodatkowe parkingi w stronę POD Metalowiec. 100 metrów od kościoła św Ducha jest duży parking przed sklepem jednak wielu parafian mieszka w bardzo bliskiej odległości od kościoła. Te 80km to jakiś żart w dodatku nie śmieszny.
dziobak
dziobak 02.05.2018, 01:27
Jaki duży parking przy kościele na osiedlu? W czasach Stalina to było dużo ok. 50 miejsc parkingowych. W Wielkiej Brytanii chodniki mają ok. 1m szerokości i jest dobrze. Jeżeli na chodniku zmieszczą się obok siebie pieszy i wózek z dzieckiem to jest zupełnie wystarczająco szeroko. 70-80km/h na głównych arteriach to standard w dużych miastach, racz zauważyć, że wymieniłem ulice przelotowe, przy których są chodniki i drogi rowerowe, w przypadku Kwiatkowskiego nawet oddzielone pasem zieleni; zauważ, że każda propaganda medialna przypominająca o prawach pieszych i rowerzystów skutkuje zwiększeniem liczby wypadków z ich udziałem; wszyscy się musimy zmieścić w pasie drogowym , ale nie może być tak że 60-80% pasa drogowego zajmują piesi i rowerzyści, a samochody tylko 10-20%
S
S 30.04.2018, 15:19
Jak to mówił Stalin, jeden przypadek to morderstwo następna jest już statystyka. Pozdrawiamy Policję za pośrednictwem INTERNETU za Waszą ciężka prace. Mielec to miasto gdzie chodniki służą do parkowania lub jazdy na rowerach. To miasto nie nadaje się do życia, zostaliśmy zostawieni sami na łasce kierowców. Może więcej parkingów zróbcie autom. To miasto jest jednym wielkim parkingiem. Interesująca jest też mielecka masa krytyczna która jakby pochlonieta problemami kostki czy asfaltu była. Widzę że jedynie Korso jakby się tym tylko interesuje. Nikomu już w tym mieście naprawdę nie przeszkadza ten problem.
dziobak
dziobak 01.05.2018, 18:53
To, że samochody parkują na chodnikach to skutek braku a nie nadmiaru miejsc parkingowych. Ile jest miejsc parkingowych przy kościele Ducha Św czy MBNP, tak na prawdę tylko przy bazylice są parkingi. Może zacznij od Siebie czy aby nie włazisz na pasach pod samochód. Mielec jest stolicą powiatu. A jeśli nie podobają się samochody to nie musisz go posiadać. Mielec nie jest duży więc można go w koło obejść pieszo albo objechać rowerem. Co do ścieżek rowerowych to są one potrzebne i powinno być ich coraz więcej, tylko żeby rowerzyści chcieli z nich korzystać. Sienkiewicza, Kwiatkowskiego, Niepodległości, Wolności, Legionów to główne ulice miasta i czas wprowadzić na nich ograniczenie prędkości do 70 (na Sienkiewicza i Kwiatkowskiego nawet 80 mogłoby być).

Pozostałe