Padew Narodowa. Kierowca autobusu pod wpływem alkoholu miał przewozić dzieci!

  • 27.04.2018, 08:38 (aktualizacja 27.04.2018, 11:11)
  • Msk

Podziel się:

Oceń:

Padew Narodowa. Kierowca autobusu pod wpływem alkoholu miał przewozić dzieci! policja.pl Kierowca autobusu był pod wpływem alkoholu
Podczas rutynowej kontroli autokaru, którym miały być przewożone dzieci ze Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej, policjanci ustalili, że kierujący nim mężczyzna był pod wpływem alkoholu. 59-latek łumaczył funkcjonariuszom, że pił dzień wcześniej i był pewny, że już wytrzeźwiał.

W ubiegły piątek rano mieleccy policjanci skontrolowali autobus w Padwi Narodowej. Kontrola odbyła się na prośbę szkoły, którym przewożone miały być dzieci. Podczas badania kierowcy autobusu alkomatem, policjanci stwierdzili, że 59-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, jest pod wpływem alkoholu. Alkomat wskazał w jego organizmie 0,34 promila. Mężczyzna tłumaczył, że pił alkohol poprzedniego dnia i myślał, że przez noc wytrzeźwiał. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci zachęcają do korzystania z możliwości sprawdzenia stanu technicznego autokaru oraz stanu trzeźwości kierowcy przed wyjazdem w trasę.

Aby móc skorzystać z pomocy policjantów należy z wyprzedzeniem (minimum kilku dni) przed wyjazdem zgłosić chęć kontroli autokaru drogą mailową pod adresem [email protected] wskazując dokładną godzinę i miejsce odjazdu autokaru oraz numer kontaktowy do organizatora. Kontrolę można również zgłosić osobiście bądź telefonicznie w Wydziale Ruchu Drogowego KPP Mielec pod nr tel. 17 58 45 350.

Msk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe