Gimnazjaliści szukali swojej przyszłości podczas Targów Edukacyjnych w Mielcu [ZDJĘCIA]

  • 26.04.2018, 13:42
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Gimnazjaliści szukali swojej przyszłości podczas Targów Edukacyjnych w Mielcu [ZDJĘCIA] A. Łysoń Młodzież słuchała co mają do powiedzenia przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych.
Tańce, traktor, dron i drukarka 3d - to tylko niektóre atrakcje podczas XIII Targów Edukacyjnych. Gimnazjaliści najstarszych klas mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych funkcjonujących w powiecie mieleckim, a wystawcy prezentowali swoje największe atuty, aby przyciągnąć młodzież do swojej szkoły.

Targi edukacyjne odbywały się pod hasłem: "I co dalej gimnazjalisto?". Za rok ta nazwa nie będzie już aktualna, gdyż reforma edukacyjna sprawiła, że do szkół średnich oprócz ostatniego rocznika gimnazjalistów będą startować także uczniowie klas ósmych szkół podstawowych.

Targi umożliwiły szkołom ponadgimnazjalnym zaprezentowanie kierunków kształcenia i obowiązujących zasad rekrutacji na nowy rok szkolny. Nauczyciele i uczniowie udzielali wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane przez gimnazjalistów.

Przedstawiciele szkół na swoich stoiskach prezentowali nowe technologie, które są wykorzystywane na lekcjach. Niektórzy na własnej skórze i włosach przekonali się o umiejętnościach zdolnych uczniów, robiąc sobie np. tatuaże i fryzury.

- Opowiadamy o swojej szkole, o jej zaletach i szansach jakie stwarza. Gimnazjaliści najczęściej pytają o to, jak jest w szkole, jaka jest atmosfera i czy trzeba się dużo uczyć - mówią uczennice V LO w Mielcu.

Uczniowie V LO w Mielcu aby promować swoją szkołę tańczyli przy fontannie popularną "Macarenę", a młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu prezentowała nowoczesny ciągnik rolniczy.

- Gimnazjaliści najczęściej interesują się zawodem architekta, a my opowiadamy im o tym, jakie są przedmioty, co jest istotne i na co zwracać uwagę - opowiadają uczennice z ZSB w Mielcu.

Podczas targów młodzież wraz z opiekunami zwiedzała Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC. Przejazd specjalnym autokarem przez obszar strefy trwał godzinę.

Targi odbyły się 26 kwietnia w godzinach od 9.00 do 14.00 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Organizatorami targów są Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych „Ekonomik Mielec” w Mielcu.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.