Przy I LO powstała siłownia zewnętrzna

  • 24.04.2018, 13:34
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
Przy I LO powstała siłownia zewnętrzna
Powiat Mielecki przekazał I Liceum Ogólnokształcącemu środki na budowę siłowni zewnętrznej. To jednak obiekt nie tylko dla uczniów – z nowych urządzeń, podobnie jak z przyszkolnego boiska, będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

Na placu przy I Liceum Ogólnokształcącym stanęło pięć urządzeń, na których ćwiczyć może łącznie dziewięć osób. Przyrządy jako pierwsi wypróbowali uczniowie szkoły w poniedziałek, 23 kwietnia, podczas symbolicznego otwarcia nowego obiektu. 

- Koszt wybudowania siłowni wyniósł około 16 tys. złotych. Środki na realizację tego zadania przekazało nam Starostwo Powiatowe w Mielcu. Była to kolejna, ważna dla naszej szkoły inwestycja w infrastrukturę sportową – podkreśla Radosław Kluza, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

O widocznych zmianach w zapleczu sportowym I LO mówi również starosta mielecki Zbigniew Tymuła. - Infrastruktura sportowa tej szkoły, tylko w ciągu ostatnich czterech lat, przeszła dużą metamorfozę. Najpierw powstało wielofunkcyjne boisko, następnie nowa sala gimnastyczna, a dziś siłownia zewnętrzna. To ważna inwestycja, która pozwoli urozmaicić lekcje wychowania fizycznego, a popołudniami służyć będzie aktywności lokalnych mieszkańców – mówi starosta Zbigniew Tymuła. 

Jak dodaje, w planach władz samorządowych powiatu mieleckiego jest również kompleksowy remont budynku szkoły. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej w przyszłym roku. 

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe