„Dąb Niepodległy” już rośnie na dziedzińcu mieleckiego „ekonomika” [ZDJĘCIA]

  • 21.04.2018, 13:18 (aktualizacja 21.04.2018, 13:37)
  • Arkadiusz Łysoń

Podziel się:

Oceń:

„Dąb Niepodległy” już rośnie na dziedzińcu mieleckiego „ekonomika” [ZDJĘCIA] A. Łysoń Młodzież mieleckiego "ekonomika" aktywnie włączyła się w uroczystości.
Na dziedzińcu mieleckiego „ekonomika” społeczność szkolna i zaproszeni goście posadzili „Dąb Niepodległy”. Nazwę wymyślili sami uczniowie. Młodzież wraz z nauczycielami uczciła także patrona szkoły – bł. ks. Romana Sitki.

Tegoroczne patriotyczne szkolne święto nawiązywało do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość plenerową otworzyła Marta Mysona, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu, nawiązując do pamiętnych wydarzeń 1918 roku.

Młodzież na szkolnym dziedzińcu zaprezentowała ciekawy występ artystyczny o swoim patronie szkoły.

Starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła przypomniał dzieje życia i męczeńskiej śmierci bł. ks. Romana Sitki. - ...Historia życia i męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Romana Sitki w wymowny sposób korespondują z obchodzoną w tym roku, setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wolny kraj, w którym dziś żyjemy, jest zasługą takich właśnie wielkich charakterów, gorących serc i wzorowych postaw, jakie prezentował w całym swoim życiu błogosławiony ksiądz Roman Sitko – mówił starosta.

Następnie przedstawiciele szkoły, władz samorządowych i zaproszeni goście posadzili pamiątkowy dąb, ofiarowany szkole przez Nadleśnictwo Tuszyma. Imię dla drzewa wymyślili, w ramach szkolnego konkursu, uczniowie klasy II B technikum i II A Zespołu Szkół Zawodowych. Zgodnie z ich pomysłem, na dziedzińcu szkoły rósł będzie „Dąb Niepodległy”.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (38)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe