Ruszyła mieszkaniowa pomoc MOPS-u. Jak wyglądają mieszkania chronione? [FOTO]

  • 20.04.2018, 08:53 (aktualizacja 20.04.2018, 09:33)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Ruszyła mieszkaniowa pomoc MOPS-u. Jak wyglądają mieszkania chronione? [FOTO] S. Burek
Pierwsze w historii miasta mieszkania chronione powstały w kamienicy przy ul. Mickiewicza 13. Urzędnicy stworzyli tam warunki do życia dla 25 osób. Mieszkania będą służyć tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Regulamin naboru do mieszkań został uchwalony na ostatniej sesji rady miasta, w czwartek, 12 kwietnia. Zgodnie z przepisami mieszkania chronione są formą pomocy społecznej, przygotowującą osoby tam przebywające do prowadzenia samodzielnego życia lub zastępującą pobyt w placówce zapewniającej całodobową opiekę. Zdaniem specjalistów jest to obecnie najlepsza forma pracy pracownika socjalnego z rodziną wymagającą  pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

-  Uważam, że takie mieszkania są potrzebne w mieście, bo niejednokrotnie spotykamy się z problemem osób, które nie potrafią sobie same poradzić ze swoimi problemami, a poprzez właśnie taką formę możemy skutecznie do nich dotrzeć - powiedział nam pełniący obowiązki prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos.

Radny miejski Jakub Blicharczyk kilkakrotnie interweniował w sprawie utworzenia tej instytucji na starym mieście. W swoich wystąpieniach mówił o tym, że nie wiadomo do końca, kto przyjdzie do tych mieszkań i że nowi lokatorzy mogą sprawiać kłopoty.

-  Mieszkania będą przyznawane osobom, które mają trudną sytuację wiekową, albo są niepełnosprawne, lub mają długotrwałą chorobę i które wymagają wsparcia w zakresie codziennego funkcjonowania - dodaje Grażyna Cieszyńska.

Nabór do mieszkań chronionych ruszy niebawem. Pracownicy mieleckiego MOPS-u już  udzielają wszelkich informacji wszystkim zainteresowanym osobom. 

Szymon Burek

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe