W plenerze odkrywali uroki Przecławia

  • 17.07.2016, 06:49
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

W plenerze odkrywali uroki Przecławia Stowarzyszenie „Przecławski Krąg”
Dla przeszło dwudziestu artystów Przecław stał się tłem do malunków i fotografii, a także inspiracją łączącą słowa w poezję. Wszystko w ramach drugiego już Przeglądu Twórczości Kulturalnej i Artystycznej Twórców Powiatu Mieleckiego pod nazwą „Z nurtem Wisłoki”.

Plener był nie tylko okazją do indywidualnej, artystycznej pracy, ale i wspólnego zgłębiania wiedzy na temat gminy Przecław. Do tej sukcesywnie przybliżała zebranych zarówno Józefa Krzak, prezeska Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”, jak i znani na przecławskich  ziemiach wszechstronnie uzdolnieni  twórcy w osobach Danuty Rusin oraz Adama Kopacza. Nic, co przekazane słowem, nie zastąpiło jednak przyjrzenia się urokom Przecławia na własne oczy. - Z tego też względu artyści zwiedzili najważniejsze w mieście miejsca, na przykład kościół parafialny, kapliczkę przy Stacji Doświadczalnej, Rynek z figurą św. Jana Nepomucena, kościółek św. Bernardyna, Krzyż Szwedzki, kapliczkę przy ulicy Weneckiej, zamek Reyów, Kapliczkę Szczęścia czy Przecławskie Bagno.

Więcej w 28 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe