Mielczanie oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej [ZDJĘCIA]

  • 10.04.2018, 16:22
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Mielczanie oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej [ZDJĘCIA] A. Łysoń Mielczanie złożyli kwiaty i wieńce przy ścianie katyńskiej oraz tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, które znajdują się obok Bazyliki Mniejszej pw. św. Mateusza w Mielcu.
Mieszkańcy Mielca i regionu nie zapomnieli o pamiętnych i tragicznych wydarzeniach w historii Polski, które przypadają na 10 kwietnia.

W tym dniu mija 78. rocznica zbrodni katyńskiej i 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice pw. Św. Mateusza w intencji Ofiar katastrofy smoleńskiej i Polaków pomordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Bykowni i innych miejscach kaźni.

Hołd naszym rodakom poprzez złożenie wieńców i kwiatów przy ścianie katyńskiej oraz tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej oddały rodziny ofiar smoleńskich oraz Rodziny Katyńskie, przedstawiciele władz samorządowych, szkół oraz organizacji kombatanckich i pozarządowych.

W tym miejscu w obchody włączyła się młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

Następnie obchody przeniosły się na Cmentarz Komunalny – pod grób śp. Leszka Deptuły oraz Pomnik Sybiraków. Tutaj również odbyło się symboliczne złożenie kwiatów.

Kwiaty przy grobie śp. Leszka Deptuły oraz przy pomniku Sybiraków złożył także Władysław Kosiniak - Kamysz, prezes PSL oraz poseł na Sejm.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (38)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
muuu
muuu 10.04.2018, 20:37
Ile sposrod tych osob wypisalo urlop w pracy a ile "pracowalo".....Rocznica Smolenska to nie jest swieto panstwowe

Pozostałe