MEN doceniło innowacyjny projekt Powiatu Mieleckiego

  • 10.04.2018, 09:47 (aktualizacja 10.04.2018 09:49)
  • Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
MEN doceniło innowacyjny projekt Powiatu Mieleckiego
Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprosiło starostę Zbigniewa Tymułę i dyrektora Zespołu Szkół Technicznych Mariusza Wojciechowskiego do udziału w panelu dyskusyjnym podczas Kongresu Powiatów „Dobry Zawód” we Wrocławiu. Tematem była dobra współpraca na linii samorząd – szkoła – przedsiębiorstwo.

Mieleccy prelegenci wraz z Darią Korcz, Dyrektorem Działu Badawczo-Rozwojowego firmy Linetech, opowiedzieli o realizacji innowacyjnego projektu „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. W jego ramach uczniowie Zespołu Szkół Technicznych kształcą się do wykonywania zawodu technika mechanika lotniczego przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Jedną z nich są gogle do wirtualnej rzeczywistości. 

- Zespół Szkół Technicznych jest jedną z pierwszych szkół w kraju, która wykorzystuje taką technologię podczas zajęć. Do tej pory uczniowie kształcący się na kierunku mechanika lotniczego odwiedzali hangary po raz pierwszy w czwartej klasie. Dziś młodzież może przyglądać się codziennej pracy na hangarze przy pomocy gogli do wirtualnej rzeczywistości, a do tego rozpoczyna praktyki już od pierwszego roku nauki – mówiła w trakcie trwania panelu dyskusyjnego Daria Korcz.

- Uczniowie odbywają staże w wymiarze 450 godzin. Swoje kwalifikacje podnoszą również nauczyciele, których praktyki trwają 160 godzin – mówił Mariusz Wojciechowski, dyrektor ZST. Podczas dyskusji wielokrotnie podkreślił istotę współpracy pomiędzy szkołą, przedsiębiorstwem a lokalnym samorządem. – Starostwo powiatowe zawsze z dużą otwartością podchodziło do naszych pomysłów. Bardzo cieszy nas to, że na kwestiach edukacyjnych w naszym powiecie się nie oszczędza  – dodał.

- Pieniądze zainwestowane w młodzież to dobrze zainwestowane pieniądze, to nasza przyszłość. Dlatego cieszy nas realizacja projektów takich jak „Zawody Przyszłości”, które podnoszą kwalifikacje młodych ludzi i dają im szasnę na dobre zatrudnienie – tłumaczył we Wrocławiu starosta Zbigniew Tymuła. Mówiąc o powiatowej edukacji, wyliczył również zrealizowane w ostatnim czasie inwestycje.  – Tylko przez trzy lata obecnej kadencji zainwestowaliśmy w rozwój zaplecza edukacyjnego szkół ponad siedem milionów złotych. Prawie przy każdej szkole wybudowaliśmy boisko bądź halę sportową, obecnie ubiegamy się o środki na budowę kolejnego takiego obiektu.

Oprócz branży transportu lotniczego omówionej przez mieleckich prelegentów, podczas kongresu przedstawione zostały również innowacyjne projekty z branż: chemicznej, elektryczno-energetycznej i transportu kolejowego.

Kongres „Dobry Zawód” został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.  W kongresie bierze udział wzięło  prawie 1000 osób z całej Polski, wśród nich przedstawiciele ministerstw, władz wojewódzkich i powiatowych, spółek Skarbu Państwa, kuratorzy oświaty, parlamentarzyści, kierownictwo i dyrektorzy departamentów MEN oraz dyrektorzy jednostek podległych MEN, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie.

Starostwo Powiatowe - artykuł sponsorowany

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe